۲۷ آبان ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۵۹
کد خبر: 81843615
۰ نفر
سرگذشت مرتضی پاشایی در كتاب سی

تهران- ایرنا- رمان سی شرح حال سرگذشت زنده یاد مرتضی پاشایی خواننده تالیف شهناز محلوجیان منتشر شد.

منصور پاشایی عموی مرتضی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار موسیقی ایرنا، اظهار داشت: این كتاب علاوه بر اینكه به شرح ناگفته‌هایی از زندگی پاشایی خواننده پرداخته، به نكات قابل تاملی در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و هنری وی نیز اشاره داشته است.
عموی مرحوم مرتضی پاشایی با اشاره به اینكه نویسنده نه تنها تمام سعی خود را كرده تا هیچگونه مبالغه و یا تخیلی در كتاب خود به كار نبرد، گفت: تمامی شخصیت‌های رمان به صورت واقعی بوده، و همه روابط بین آنها، گفت‌وگوها و وقایع آن نیز عینی و حقیقی است.
وی هدف كلی از نگارش این كتاب را معرفی یك هنرمند كشور كه همواره امید به زندگی داشت، عنوان كرد و افزود: با اینكه مرتضی به بیماری سرطان مبتلا شده بود اما تا لحظات پایانی عمر كوتاه خود، هیچگاه امید به زندگی را از دست نداد و حتی در طی دوران بیماری، از آهنگ سازی و اجرای كنسرت هایش دست بر نداشت.
پاشایی اظهار داشت: كتاب سی صرفا یك كتاب رمان نیست كه بخشی از اوقات فراغت خوانندگان خود را پر كند، بلكه با قلمی رسا و شیوا راه صحیح زندگی، امید و نشاط را به جوانان كشور نشان می دهد.
عموی مرحوم مرتضی پاشایی ادامه داد: نویسنده با داشتن تخصص در روانشناسی بالینی به خوبی موفق شده است تا مطالب علمی و پیچیده روانشناختی را با زبانی ساده و روان در قالب رمان بیان كند.
وی افزود: با توجه به حساسیت های بسیار زیادی كه پس از درگذشت مرتضی پاشایی بوجود آمد، علاوه بر محدودیت‌ها و مشكلات عدیده‌ای كه در مراحل تحقیق، مصاحبه‌ها و جمع آوری اطلاعات برای نویسنده وجود داشت، در مرحله نگارش نیز اجرای این امر به مراتب مشكل‌تر بود.
پاشایی بخشی از اطلاعات این كتاب را دریافت اطلاعات از خانواده، اطرافیان و دوستان مرتضی عنوان كرد و توضیح داد: بنابراین نویسنده در تالیف كتاب كوچكترین انحرافی از زندگی واقعی مرحوم مرتضی پاشایی دور نشده است.
به گزارش ایرنا، كتاب سی كه به شرح حال زندگی مرحوم مرتضی پاشایی پرداخته توسط انتشارات آرنا منتشر شده است.
فراهنگ**9246**1569