۲۶ آبان ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۵۸
کد خبر: 81842038
T T
۰ نفر
ازدواج بیمه می‌شود

تهران - ایرنا - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوان درباره بیمه ازدواج كه از هفته آینده آغاز می شود،‌ گفت: افزایش آگاهی جوانان و آسان شدن ازدواج از اهداف اجرای این بیمه است.

محمد رضا رستمی روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به دو چالش جدی در حوزه ازدواج گفت: مهارت‌ها، توانمند های فردی در ازدواج و مشكلات اقتصادی از جمله اهم مواردی است كه ازدواج ها را با چالش مواجه می‌كند.
وی در ادامه مشاوره و آموزش‌های پیش و پس از ازدواج را شرایط لازم برای دستیابی به زندگی های درست و پایدار دانست و گفت: بخشی از این بیمه مشاوره‌های ازدواج را شامل می شود.
معاون وزیر ورزش بخش های دیگری از بیمه ازدواج را در حوزه های مهریه ،جهیزیه و رهن مسكن اعلام كرد و افزود: در این بیمه سعی شده شرایط ازدواج آسان برای جوانان ایجاد شود.
وی همچنین دیگر موارد شامل این بیمه را آموزش پیش از ازدواج عنوان كرد.

** 80 درصد خانواده ها امكان خرید بیمه ازدواج برای فرزندانشان را دارند
رستمی در خصوص زمان رونمایی بیمه ازدواج گفت: این بیمه تا هفته آینده رونمایی می شود و بر اساس پیش بینی ها 80 درصد خانواده ها امكان خرید این بیمه را برای فرزندانشان دارند.
وی در ادامه افزود: قیمتی كه برای بیمه ازدواج در نظر گرفته شده به میزانی است كه بیشتر خانواده ها امكان خریداری كردن آن را برای فرزندانشان را دارند.
وی افزود: با راه اندازی این بیمه ازدواج قوام پیدا می‌كند.
این معاون وزارت ورزش و جوانان افزود: این بیمه در كنار طرح های دیگری همچون كارت اعتباری خرید و وام مسكن امكان پایداری ازدواج ها را میسر می كند.
رستمی در پایان این گفت و گو با اعلام اینكه سه طرح زیر مجموعه بیمه ازدواج قرار است در روز رونمایی این بیمه مشخص شوند،‌ هم چنین گفت: میزان دریافتی برای عضویت در این بیمه متعاقبا اعلام خواهد شد.
اجتمام**3377 ** 1418

سرخط اخبار جامعه