درخشش بانوان كاراته كار آستارايي در مسابقات قهرماني كشور

آستارا - ايرنا - رئيس هيات كاراته شهرستان آستارا از درخشش بانوان كاراته كار آستارايي در مسابقات كاراته قهرماني كشور سبك كيوكوشين خبر داد.

غفور نصيري روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: بانوان رزمي كار شهرستان آستارا در قالب تيم منتخب كيوكوشين كاراته UFK استان گيلان در اين رقابت ها حضور پيدا كردند.
وي با اشاره به اينكه اين مسابقات در دو بخش كوميته(مبارزه) و كاتا(اجراي فرم) به مدت دو روز به ميزباني شهرستان كامياران استان كردستان برگزار شد ، افزود: 164 كاراته كار از استان هاي كردستان ، خوزستان ، ايلام ، همدان ، كرمانشاه ، لرستان ، گيلان و تهران در اين مسابقات به رقابت پرداختند.
رئيس هيات كاراته شهرستان آستارا با بيان اينكه تيم گيلان در بخش كاتا عنوان نايب قهرماني را به خود اختصاص داد ، اضافه كرد: در اين رقابت ها نگين نصيري ، مژگان بايرام زاد و نگين ساسانيان در اوزان خود مقام نخست را كسب كردند و همچنين در اين بخش، مونا حاجي عليزاده و آيلين وصالي مقدم به ترتيب به مقام هاي دوم و سوم در اوزان خود دست يافتند.
وي با اشاره به اينكه ورزشكاران آستارايي به مربيگري نازلي خدايي در اين رقابت ها حضور يافته بودند ، افزود: در بخش كاتاي اين مسابقات نيز نگين نصيري و مژگان بايرام زاد در اوزان خود به مقام نخست دست يافتند و آيلين وصالي مقدم در وزن خود نايب قهرمان شد.
وي با بيان اينكه پريسا گل گير از آستارا در اين رقابت ها به عنوان سرداور حضور داشت ، گفت: اين مسابقات در رده هاي سني نونهالان ، نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان برگزار شد و در نهايت تيم هاي كردستان ، كرمانشاه و لرستان به ترتيب رتبه هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
شهرستان آستارا در 200 كيلومتري غرب مركز استان گيلان، داراي چهار هزار و 400 ورزشكار ساماندهي شده است.ك/3
7105/2007