سومين پيش كنگره امام شافعي (رض) در سقز برگزار مي شود

سنندج-ايرنا- فرماندار ويژه سقز گفت: سومين پيش كنگره امام شافعي (رض) در كردستان، 24 آذر در اين شهرستان برگزار خواهد شد.

به گزارش ايرنا علي اكبر ورمقاني شامگاه يكشنبه در جلسه هم انديشي برگزاري سومين پيش كنگره امام شافعي در فرمانداري اين شهر با بيان اينكه بيشتر مردم استان كردستان كه مردمي اهل وحدت و وفادار به نظام و انقلاب هستند پيرو امام شافعي هستند، افزود:بايد اين برنامه معنوي، بسيار مناسب برگزار شود.
امام جمعه سقز هم در اين نشست با بيان اينكه عمل به قول امام شافعي باعث اتحاد بيشتر مسلمانان جهان خواهد شد برگزاري اين برنامه ها را در يادآوري رفتار و عقيده امام شافعي به پيروانش مهم برشمرد.
ماموستا حسين زاده بيان كرد: امروزه، عمل به قول، رفتار و عقيده امام شافعي توسط پيروانش بسيار با اهميت است كه يكي از اين موارد اقامه نماز جمعه در شهرهاي اهل سنت در يك مكان و جلوگيري از تعدد جمعه در شهرهاي اهل سنت است.
رييس مركز بزرگ اسلامي شهرستان سقز هم با بيان اينكه امروز تند روي و افراط گرايي در دين محصول صهيونيسم جهاني است، بيان كرد: بهترين راه براي حمايت دين اسلام، تقويت مذهب امام شافعي است.
ماموستا عابد نقيبي ادامه داد: هر فتوايي كه پشتوانه اجتهادي نداشته باشد نبايد به آن عمل كرد و در فقه امام شافعي ضروري است كه ماموستايان ديني همواره به فتواهاي ايشان مراجعه كنند.
سرپرست معاونت فرهنگي و امور روحانيون مركز بزرگ اسلامي غرب كشور نيز با بيان اينكه پيش كنگره امام شافعي در ديواندره و بانه برگزار شده است بيان كرد: در اين برنامه ها مهماناني از اقليم كردستان عراق، نروژ و طرابلس حضور داشتند.
سعيد عسكري اعلام كرد: اين برنامه در 21 محور در آينده در دو شهر آذربايجان غربي و كرمانشاه هم برگزار مي شود و نظر نماينده ولي فقيه در استان اين است كه اين كنگره در شيراز و بندرعباس هم برگزار شود.
در ادامه اين جلسه كميته هاي پيش كنگره امام شافعي در سقز شامل كميته هاي علمي، اجرايي و انتظامي تشكيل شد.
سقز در 190 كيلومتري شمال غربي سنندج واقع شده است.ك/2
7249/1904

سرخط اخبار استان‌ها