۲۴ آبان ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۵۷
کد خبر: 81839789
T T
۰ نفر
پلمب 10 واحد عرضه قليان در باغ هاي شمال شهر شيراز

شيراز- ايرنا - بازرسان بهداشت محيط مركز بهداشت شهداي گمنام شيراز، در مدت سه هفته، 10 واحد عرضه قليان در باغ هاي شمال شهر شيراز، را پلمب كردند.

به گزارش دريافتي روز يكشنبه ايرنا از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شيراز، مسئول بهداشت محيط مركز بهداشت شهداي گمنام شيراز با بيان اين مطلب، اظهار داشت: در برخي بازديدهاي كارشناسان بهداشت محيط، عرضه دخانيات و قليان، علاوه بر مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي و اماكن عمومي شيراز، در مكان هايي مانند قصابي ها هم مشاهده شده و اين امر بر جديت بازرسي هاي كارشناسان اين مركز افزوده است.
مرجان مشتاقي مقدم، افزود: از ابتداي سال 94 در بازديدهاي عادي و شبانه كارشناسان اين مركز براي ممنوع كردن عرضه قليان در اماكن ياد شده، زيان هاي مصرف دخانيات با روش ارشادي به متصديان اين اماكن، آموزش داده شد و نيز در مواردي هم وسايل مربوط به عرضه و استعمال دخانيات، توقيف يا معدوم شد.
وي با بيان اينكه گستردگي عرضه دخانيات مانع از دستيابي به اهداف سلامت محور شده است، اظهار داشت: به همين دليل از ابتداي مهرماه 94 با همكاري مقامات قضايي استان فارس و حمايت فرمانداري شيراز، اقدامات قانوني به صورت جدي اجرايي شده است.
اين مسئول بهداشت محيط با اشاره به همكاري برخي از متصديان مراكز توزيع با واحد بهداشت محيط براي تحويل وسايل مصرف دخانيات و ارائه تعهد عدم تخلف مجدد، اظهار داشت: از تمام شهروندان به ويژه والدين دعوت مي شود دقت نظر بيشتري در زمينه رفتارهاي فرزندان خود و پيشگيري از مصرف دخانيات و قليان، داشته باشند.
وي گفت: شهروندان در صورت مشاهده موارد تخلف مي توانند با شماره 190 سامانه ارتباط مردمي وزارت بهداشت، تماس بگيرند.
6113 /6118

سرخط اخبار استان‌ها