تعیین مرز عرصه های منابع طبیعی در منطقه حیران آستارا

آستارا- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان آستارا از تعیین مرز عرصه های منابع طبیعی با نصب بنچ مارك در دهستان حیران خبر داد.

سرخوش كرم زاده روز یكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: منابع طبیعی شهرستان آستارا در راستای حفاظت و صیانت از اراضی ملی اهتمام جدی دارد.
وی با اشاره به اینكه در این راستا اداره منابع طبیعی با نصب بنچ مارك بر روی زمین نسبت به تعیین مرز عرصه های منابع طبیعی اقدام می كند ، افزود: در سال های اخیر با نصب بنچ مارك به طول 10 كیلومتر عرصه های منابع طبیعی در روستای حیران آستارا مشخص شد و در سال جاری نیز در یكی از روستاهای دهستان حیران این اقدام صورت گرفت.
وی با بیان اینكه این اقدام به منظور جلوگیری از تجاوز افراد سودجو به اراضی ملی صورت می گیرد ، اضافه كرد: امسال در مجموع در دو نقطه تعداد 116بنچ مارك به طول تقریبی پنج كیلومتر نصب شده است.
وی با اشاره به اینكه ویرمونی و گیلده از جمله روستاهایی است كه مرز اراضی ملی آنها با لوله های بتنی بنچ مارك مشخص شده است ، اظهار كرد: برای انجام این پروژه 460 میلیون ریال هزینه شد.
به گفته كرم زاده نصب بنچ مارك مطابق استانداردهای منابع طبیعی و آبخیزداری در سایر نقاط مربوط به اراضی ملی شهرستان آستارا نیز عملیاتی می شود.
اراضی ملی آستارا 40 هزار هكتار است كه در این میان 32 هزار هكتار از اراضی را مناطق جنگلی تشكیل می دهد كه در آن انواع گونه های جنگلی از قبیل بلوط ، راش ، توسكا ، ممرز ، نمدار ، ملج ، لیلكی ، انجیلی ، آزاد ، افرا ، گردو ، شیردار ، گیلاس وحشی ، فندق ، شمشاد جنگلی و ون وجود دارد.
شهرستان آستارا در 200 كیلومتری غرب مركز استان گیلان واقع است.ك/3
7105/6070