سهم بن كارت الكترونیك نمایشگاه كتاب گیلان به پنج میلیارد ریال رسید

رشت- ایرنا- مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از افزایش سهم بن كارت الكترونیك یازدهمین نمایشگاه كتاب استان به پنج میلیارد ریال خبر داد.

فیروز فاضلی بعد از ظهر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقم در نمایشگاههای كتاب پیشین دو میلیارد ریال بوده است كه بدلیل استقبال بسیار این رقم به پنج میلیارد ریال اختصاص یافته است.
وی ، با بیان اینكه سال گذشته 220 هزار نفر از نمایشگاه كتاب گیلان بازدید و 20 میلیارد ریال فروش كتاب انجام شد اظهار كرد: امسال در یازدهمین نمایشگاه كتاب استان ، كتابها با 30 درصد تخفیف ارایه می شود.
وی ،ادامه داد: تمامی ناشران حاضر در نمایشگاه كتاب خود را با تخفیف حداقل 10 درصدی عرضه می كنند و 20 درصد تخفیف با خرید بن كارت الكترونیك در غرفه بانك عامل مستقر در نمایشگاه ممكن می شود.
فاضلی ،با بیان اینكه سهم اداره كل ارشاد گیلان در تخفیف یادشده 500 میلیون ریال است تصریح كرد: این نمایشگاه با حضور 345 ناشر از سراسر كشور و با ارائه 34 هزار عنوان كتاب در زمینه‌های مختلف برگزار می‌شود.
این مسوول ، با بیان اینكه تعداد كل غرفه‌های در نظر گرفته شده برای این نمایشگاه 208 غرفه است، افزود: ناشران پرمخاطب كشوری همچون امیركبیر، نگاه، نی، علمی فرهنگی قرمز، گاج، قلمچی، گل واژه، مهر ماه نو، خانه زیست شناسی و... بهمراه 25 ناشر از استان گیلان به صورت مستقیم در این نمایشگاه شركت دارند.
فاضلی، با بیان اینكه در بخش فروش متمركز این نمایشگاه 30 ناشر كتاب‌های خود را عرضه می كنند، اضافه كرد: همچنین 19 برنامه جنبی در مدت هفت روز برپایی نمایشگاه شامل رونمایی كتاب و نشست‌های تخصصی در حوزه جنگ نرم، فرهنگ، دفاع مقدس، فرق و مذاهب، خانواده و... در غرفه برنامه های جنبی نمایشگاه برگزار می‌شود.
یازدهمین نمایشگاه بزرگ كتاب گیلان به همت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان گیلان برگزار می‌شود.
یازدهمین نمایشگاه بزرگ كتاب گیلان و دویست و نودو دومین نمایشگاه كتاب استانی از ٢٥ آبان تا یكم آذر ١٣٩٤ در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی استان واقع در كیلومتر پنج جاده رشت به تهران برگزار می شود.ك/3
1881/6070

سرخط اخبار استان‌ها