۲۳ آبان ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۴۵
کد خبر: 81837552
۰ نفر
رشد چهار برابري گردشگران كاشان در دولت يازدهم

كاشان- ايرنا- شهردار كاشان گفت : حضور گردشگران در كاشان طي دو سال گذشته نسبت به مدت مشابه قبل چهار برابر رشد داشته كه اين ظرفيتي براي سرمايه گذاري در اين خطه است.

به گزارش ايرنا، سيدمحمدناظم رضوي روز شنبه در نشست «كاشان شهر فرصت ها» اظهار داشت: با توجه به شرايط سياسي و اقتصادي كشور، تاكيد دولت چه در زمان مذاكرات و پس از برجام آماده سازي براي پذيرش سرمايه گذاران و رفت و آمد فعالان اقتصادي از كشورهاي غربي و اروپايي است.
وي به حضور كاشان به صورت ويژه در جلسه مقامات عالي رتبه ديپلماتيك كشور و وزارت صنعت و معدن اشاره كرد و افزود: شهرداري كاشان در ايجاد امنيت و شرايط پويا براي سرمايه گذاران و تعامل و همكاري با فعالان اقتصادي و افزايش مناسبات تجاري و بازرگاني با بخش خصوصي مي كوشد.
ناظم رضوي تاكيد كرد: حضور رايزنان بازرگاني از هشت كشور خارجي در شهرداري كاشان براي افزايش مشاركت هاي تجاري يكي از اين برنامه هاست.
به گفته وي، از آنجا كه كاشان چشم انداز عمده استان اصفهان در مباحث گردشگري عنوان شده است، مهيا كردن شرايط براي سرمايه گذاران و گردشگران ضروري است.
شهردار كاشان بر فراهم كردن زمينه هاي سخت افزاري و نرم افزاري براي سرمايه گذاران تاكيد كرد و گفت: حضور گردشگران خارجي از كشورهاي مختلف با توجه به داشته هاي تاريخي، فرهنگي و مذهبي كاشان و ويژگيهاي اقليمي و طبيعي زمينه خوبي براي بارورسازي فرصت ها و رشد و تعالي شهر است.
وي گفت: آماده سازي اماكن اقامتي و هتل هاي كاشان توسط گردشگران در دو سال گذشته از چند ماه قبل مويد رشد فزاينده حضور گردشگران در اين منطقه است.
رئيس شوراي اسلامي شهر كاشان نيز در اين نشست اظهار داشت: تلاش شوراي شهر تصويب برنامه ها و مصوباتي در جهت ايجاد شرايطي براي امنيت خاطر و اطمينان سرمايه گذاران از سرمايه گذاري در اين شهرستان است.
حسين حيدريان افزود: نگاه مديران شهري، نگاه كلان به سرمايه گذاري و شكوفايي آن با تجميع و تمركز سرمايه هاست و امروز با غنيمت شمردن فرصت هاي سرمايه گذاري مي توان آينده كاشان را با ترقي و پيشرفت و تعالي رقم زد.
رئيس شوراي اسلامي كاشان گفت: كاشان فرش قرمز خود را در استقبال از سرمايه گذاران بخش خصوصي پهن كرده است.
حيدريان تصريح كرد: كاشان شهرستاني با 900 واحد صنعتي به ويژه در توليد محصولات نساجي، گلاب و عرقيات گياهي است كه اقتصاد آن به بركت اين واحدهاي توليدي در منطقه فعال است.
وي اشتغال 43 هزار نفر در صنايع كاشان را يادآورشد و افزود: تعداد يكهزار و 700 اثر تاريخي شناسايي شده و 313 اثر ثبت ملي شده، تعدد بقاع متبركه و شهرهاي قمصر، نياسر، برزك، نطنز، آران و بيدگل، بادرود و نوش آباد در اطراف كاشان ظرفيت خوب گردشگري براي كاشان و استفاده از پتانسيل هاي خوب اين منطقه را فراهم كرده است.
3009/6021