برخورد قاطع پلیس با مزاحمان وافرادی كه كشف حجاب می كنند/لزوم گذرنامه معتبر برای خروج از كشور

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی به برخورد قاطع پلیس راهور با مزاحمین و افرادی كه كشف حجاب می كنند اشاره كرد و گفت: پلیس راهورموظف است با خودروهایی كه برای مردم و خودروهای دیگرمزاحمت ایجاد می كنند و یا آلودگی صوتی دارند و در سطح خیابان ها دوردور می كنند، برخورد كند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار سرتیپ پاسدار «حسین اشتری» درحاشیه دومین همایش فصلی رؤسا و فرماندهان پلیس راهور ناجا ضمن رونمایی از خودروی كنترل مكانیزه پارك حاشیه‌ای اظهارداشت: در این خودرو سیستمی نصب شده كه كنترل مكانیزه پارك است و این سیستم می‌تواند با تصویربرداری از خودروهای ایستاده، تخلفات را ثبت كند.
وی با بیان اینكه با ایست‌ سنجی كه دركنار پیاده‌رو است این خودرو می‌تواند زمان و مبلغ را تطبیق و مقایسه كند، ادامه داد: پس از ثبت تخلف توسط این خودروها، در نهایت به مالك منتقل و سیستم جریمه می شود.
فرمانده ناجا به ویژگی های این خودرو اشاره كرد و ادامه داد: دقت، سرعت بالا و رضایتمندی مردم از ویژگی های این خودرو است.
وی تاكید كرد كه این خودروها به صورت پایلوت و در حال تست هستند و اگر اهداف پلیس راهور محقق شود به تولید انبوه نیز خواهند رسید.
سرداراشتری به برخورد قاطع پلیس راهور با مزاحمین و افرادی كه كشف حجاب می كنند اشاره كرد و افزود: پلیس راهور موظف است با هر گونه تخلفات ترافیكی برخورد كند ضمن اینكه خودروهایی كه برای مردم و خودروهای دیگر مزاحمت ایجاد می كنند و یا آلودگی صوتی دارند و در سطح خیابانها دوردور می كنند و كسانی كه پوشش اسلامی را رعایت نمی كنند قطعا برخورد می كند.
فرمانده ناجا با اشاره به اینكه افرادی كه تخلف عمده دارند كمتر از یك درصد هستند، تصریح كرد: پلیس راهور قطعا طبق قانون با متخلفان برخورد می كند هر تخلفی هم جریمه ای دارد. اما برخورد پلیس با قانون شكنان باید در كمال رعایت ادب و رأفت باشد.
عالی‌ترین مقام انتظامی كشور در پاسخ به سوالی درمورد خروج خودروهای بنز از ناوگان پلیس، گفت: هم اكنون تعدادی مزدا در پلیس راهور آورده شده و در حال تست در جاده‌ها هستند؛ اگر پاسخ خوبی گرفتیم و قطعات داخلی نیز داشته باشند ان‌شاءالله در ناوگان پلیس از آنها استفاده خواهیم كرد.
** لزوم گذرنامه معتبر برای خروج از كشور
سرداراشتری درپاسخ به سوال خبرنگاری كه سال گذشته اعلام كردید برای گذر از مرز نیاز به گذرنامه نیست، گفت: برای خروج از كشور زائران باید گذرنامه معتبر داشته باشند ضمن اینكه زیرساخت های لازم برای تسهیل در عبور و مرور زائران در مرزهای شلمچه، مهران و چزابه تقویت شده است.
اجتمام**1724