هديه مالي وزارت ورزش به كوهنوردان تهراني

تهران- ايرنا- مديركل ورزش و جوانان استان تهران گفت: با توجه به صعود موفقيت آميز تيم كوهنوردي استان تهران به قله موستاق آتا هيماليا، وزارت ورزش و اداره كل ورزش و جوانان استان تهران تا چند روز آينده هديه مالي به حساب هيات كوهنوردي استان تهران واريز مي كند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حميد رضا گرشاسبي شامگاه دوشنبه در آئين تجليل از كوهنورداني كه به قله موستاق آتا در ارتفاعات هيماليا صعود كردند، افزود: كوهنوردان استان تهران در اين صعود موفقيت آميز خود توانستند در اقدامي بي نظير قله هفت هزار و 735 متري را فتح كنند و پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران را بر بام اين قله به اهتزار درآورند.
وي با اشاره به اينكه ورزش استان تهران طي سالهاي گذشته در حال عقب رفت بود، اظهار كرد: با همت ورزشكاران و پيشكسوتان رشته هاي ورزشي در حال شكوفايي و افتخار آفريني است.
گرشاسبي، تهران را به عنوان نماد ورزش كشور معرفي كرد و گفت: متاسفانه با ضعف مديريت در سالهاي گذشته رتبه تهران از جايگاه نخست به رتبه هشتم كشور نزول يافت كه اميدواريم با همدلي و همكاري ورزشكاران بتوانيم تهران را به جايگاه اول كشور برسانيم كه اين اقدام بسيار بزرگ و سخت است چرا كه همه اصحاب ورزش بايد در اين راه پيشقدم شوند.
وي خاطرنشان كرد: مراسم تجليل از قهرمان ورزشي استان تهران از سال 89 به حالت تعليق درآمد كه اميدواريم آئين تجليل از قهرمانان و مدال آوران ورزشي استان بار ديگر برگزار شود.
مديركل ورزش و جوانان استان تهران با اشاره به اينكه سال گذشته تنها 490 ميليون ريال كمك هزينه بصورت نقدي به 47 هيات ورزشي استان تهران پرداخت شد افزود: امسال از هيات هاي ورزشي استان حمايت مالي خوبي صورت گرفته كه اميد است با حمايت وزارت ورزش و جوانان و استانداري تهران اين رقم را به 30 تا 40 برابر افزايش دهيم.

** صعود به قله موستاق آتا هيماليا در مقياس بين المللي كار ويژه اي نيست
سرپرست تيم كوهنوردي استان تهران در اين مراسم با اشاره به اينكه كوهنوردان تهراني مي توانند قله هاي مرتفع تر جهان را فتح كنند افزود: صعود به اين قله براي كوهنوردان استان تهران كار ويژه اي نبود و تيم 12 نفره تهران اين قله را با وجود مشكلات و مسائل مختلف مالي با موفقيت فتح كردند.
كاوه كاشفي بيان كرد: در اين صعود با شركت چهار كوهنورد زن و هشت كوهنورد مرد انجام شد كه با همكاري و همدلي توانستند اين قله را بدون كوچكترين مشكلي فتح كنند.
تهرام/7247/7243//1348