رئیس دفتر آناتولی از همكاری ایرنا در توسعه ارتباطات رسانه ای قدردانی كرد

تهران - ایرنا - نماینده و رئیس دفتر خبرگزاری آناتولی در ایران از همكاری های مدیرعامل ایرنا و مسئولان این خبرگزاری در توسعه همكاری های رسانه ای با خبرگزاری آناتولی قدردانی كرد و گفت: در آینده نزدیك این روابط گسترش بیشتری خواهد یافت.

مصطفی ملیح آهیسحالی روز یكشنبه در بیست و یكمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا مستقر در نمایشگاه با اشاره به امضای دو سند همكاری با ایرنا افزود: به تازگی هفتمین دفتر منطقه ای آناتولی در تهران فعالیت خود را آغاز كرده و روابط فی مابین نزدیك تر از پیش شده است.
وی اضافه كرد: در این میان دیدار و گفت و گوهایی نیز بین دو طرف انجام شده كه بر توسعه همكاری های مشترك خواهد افزود.
آهیسحالی گفت: هر سال دیدارهایی بین دو طرف انجام می شود و این گفت و گوها به همكاری های بیشتر منجر خواهد شد.
وی افزود: از مدیرعامل خبرگزاری آناتولی برای حضور در تهران دعوت شده كه زمان دقیق این حضور مشخص نیست.
وی اظهار كرد: لازم است كه خبرگزاری های خارجی نیز در نمایشگاه آتی مطبوعات و خبرگزاری ها غرفه هایی داشته باشند و خبرگزاری آناتولی در نمایشگاه بیست و دوم شركت خواهد داشت و ما در خدمت خبرنگاران و بازدیدكنندگان خواهیم بود.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در دیدار 16 شهریور امسال در دیدار با رضا حاكان، تقویت مناسبات میان ایرنا و خبرگزاری آناتولی تركیه را موجب رفع سوءتفاهم های احتمالی میان دو كشور دانست و خواستار افزایش روابط و همكاری میان این دو رسانه تاثیرگذار در منطقه شد.
در این دیدار محمد خدادی درخصوص آخرین تحولات روابط رسانه ای دو كشور به ویژه گسترش همكاری میان خبرگزاری های آناتولی و ایرنا به بحث و تبادل نظر پرداخت.
همچنین در دیدار حكمت گوك مدیر بخش فارسی خبرگزاری آناتولی تركیه و هیات همراه وی با محمد خدادی مدیرعامل ایرنا، طرفین بر توسعه همكاری های خبری تاكید كردند.
مدیرعامل ایرنا در این دیدار با مثبت ارزیابی كردن تصمیم خبرگزاری آناتولی برای راه اندازی بخش فارسی این خبرگزاری، این اقدام را كمك موثری برای ارتقا سطح شناخت مردم و مسوولان دو كشور از یكدیگر دانست.
بیست و یكمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از 16 تا 22 آبان جاری در شیستان مصلی تهران دایر خواهد بود.
فراهنگ**6084**1027