نماینده خبرگزاری ایتالیا: آنسا و ایرنا توافقنامه همكاری خود را تجدید می كنند

تهران - ایرنا - نماینده خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا) در تهران از سفر مدیر عامل این رسانه برای تجدید توافقنامه همكاری با خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) به ایران خبر داد.

به گزارش ایرنا، لوچیانا بورساتی خبرنگار و نماینده آنسا روز شنبه در تهران در نشستی كه در حاشیه نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها برگزار شد، گفت: این خبرگزاری توافقنامه و قراردادهای متعددی با رسانه های معتبر جهان از جمله آسوشیتدپرس، شینهوآ و ایتارتاس امضا كرده و همچنین با ایرنا از دیرباز همكاری متقابل داشته است.
وی ضمن اشاره به سفر اخیر مدیرعامل ایرنا به رم برای بازدید از دفاتر این خبرگزاری در ایتالیا از سفر مدیر عامل آنسا برای تجدید قرارداد همكاری های خبری با ایرنا خبر داد.
بورساتی در توصیف اهداف و سیاست های خبری آنسا، بر سه محور استقلال، بی طرفی و كامل بودن تاكید كرد.
وی افزود: آنسا، به عنوان تنها رسانه ایتالیایی دارای نمایندگی در تهران، جریان دائمی اطلاعات و اخبار درباره ایران را تامین و در عین حال همواره استقلال كاری خود را از رسانه های غالب جهان حفظ كرده است.
بر اساس اظهارات وی، دفتر آنسا در تهران به رغم حضور تنها دو خبرنگار، همواره اخبار ایران را پیگیری كرده و پوشش داده است؛ طی حدود شش ماه گذشته این خبرگزاری حدود 600 خبر از جمله 80 مصاحبه و گزارش بلند را درباره ایران منتشر كرده است.
آنسا 22 دفتر در ایتالیا و 90 دفتر در 5 قاره جهان دارد و شیوه اصلی آن برای انتشار اخبار به صورت اینترنتی است كه دهها روزنامه، وب سایت و رسانه دیگر از آن تغذیه خبری می شوند.
نماینده آنسا فعالیت های مداوم این آژانس خبری طی 36 ساله گذشته در تهران را ناظر مهمی بر دیپلماسی و سیاست های دوستانه ایتالیا نسبت به ایران بر شمرد و افزود: ایتالیا همواره خواستار مناسبات دیپلماتیك، اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی بوده و در پایان ماه نوامبر (آذرماه) هیاتی متشكل از نمایندگان 240 شركت ایتالیایی با هدف توسعه مناسبات بازرگانی به ایران سفر خواهند كرد.
بیست و یكمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، 16 تا 22 آبان ماه 94 با حضور موسسات مطبوعاتی، نشریات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می شود.
خاورم**9156**2041**9366/1275