۱۴ آبان ۱۳۹۴،‏ ۲۳:۲۲
کد خبر: 81827017
۰ نفر
مدير كل ورزش يزد: 55 درصد مردم استان كم تحرك هستند

يزد - ايرنا - مديركل ورزش و جوانان يزد گفت: 55 درصد مردم اين استان كم تحرك هستند و بايد براي گسترش ورزش در جامعه با كمك رسانه هاي گروهي فرهنگ سازي شود.

به گزارش ايرنا ، مسعود شريعتي پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران يزد افزود: بي تحركي و بي توجهي به ورزش در رشته هاي مختلف موجب افزايش ديابت و چربي خون و برخي آسيب هاي اجتماعي مي شود .
وي ادامه داد: مردم بايد ورزش را در كنار ساير مسائل زندگي خود جدي بگيرند ، بر همين اساس يكي از برنامه هاي مهم و هميشگي اداره كل ورزش و جوانان در طول سال كار فرهنگ سازي و جذب بيشتر افراد به حضور در عرصه هاي مختلف ورزشي و بخصوص ورزش همگاني است .
شريعتي اظهار كرد: گسترش ورزش همگاني جزو برنامه ها و سياست هايي است كه با برنامه ريزي و با هماهنگي و همكاري جدي مردم و نهادهاي فرهنگي و تبليغي و همچنين رسانه هاي گروهي در طول سال انجام مي شود .
مديركل ورزش و جوانان استان يزد خاطرنشان كرد : براي حضور افراد در عرصه ورزش بايد زمينه هاي لازم ايجاد شود كه خوشبختانه كارهاي خوبي انجام گرفته و اين روند با قوت و قدرت و با همكاري مردنم و خيرين صورت مي گيرد .
اين مسئول خاطرنشان كرد: همه افراد بايد كمك كنند تا ورزش با ديد همگاني بيش از گذشته در استان يزد انجام شود ، خوشبختانه توسعه ورزش در رشته‌هاي مختلف در نظر مسئولان استان به عنوان يك ضرورت وجود دارد .
مديركل ورزش و جوانان استان يزد گفت: اگر ايجاد سبك جديد در جامعه با اقبال خوبي روبرو شود بسياري از اهداف ما را دنبال مي‌كنند و اگر به بحث قهرماني‌ها هم توجه كنيم با يك تير چند نشان زده‌ايم.
شريعتي اضافه كرد : اين كه يك سبك بتواند به مدال‌آوري و قهرمان‌پروري بپردازد براي استان از اهميت بسيار بالايي برخوردار است.
اين مسئول با اشاره به نقش خيرين در اجراي برنامه هاي ورزشي در استان يزد اظهار كرد: افراد علاقه مند و خيراني كه بخواهند در كنار فعاليت هاي دولت به ورزش ورود كنند تمام زمينه ها فراهم است و از آنها حمايت مي شود .
وي اعلام كرد : هم اكنون 22 خير ورزشي‌ در استان يزد جذب شده اند و اين بخش با قوت ادامه خواهد داشت .
استان يزد با يك ميليون و 70 هزار نفر جمعيت داراي 47 هيات ورزشي است .ك3
7536شبك **/8068 **1917