۱۳ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۵۳
کد خبر: 81825728
T T
۰ نفر
موسسه جامعه ياوري فرهنگي پنج مدرسه در سيستان و بلوچستان راه اندازي كرد

زاهدان- ايرنا- پنج مدرسه ساخته شده از سوي تشكل خيّري جامعه ياوري فرهنگي كشور با اعتبار حدود دو ميليارد ريال روز سه شنبه و چهارشنبه با حضور برخي از اعضاي اين تشكل مردمي و مسئولان سيستان و بلوچستان در زاهدان و ميرجاوه به بهره برداري رسيد.

مديرعامل جامعه ياوري فرهنگي كشور روز چهارشنبه در حاشيه مراسم بهره برداري از اين مدارس در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: با توجه به نياز آموزشي سيستان و بلوچستان اين مدارس در قالب 9 كلاس در روستاهاي بگجود و لهراب شهرستان مرزي ميرجاوه و شهرك سر جنگل، وحدت چشمه و كريم آباد مينويي در زاهدان ساخته شده است.
رضا درمان اظهار داشت: جامعه ياوري فرهنگي كشور بنا دارد علاوه بر پنج مدرسه ديگر در دست ساخت در سيستان و بلوچستان درآينده نزديك طرح هاي كلان تر و بيشتر در اين استان محروم اجرا كند.
وي گفت: همچنين بر اساس امضاي تفاهم نامه اين نهاد با آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان موسسه جامعه ياوري فرهنگي كشور بايد در مدت دو سال در زمينه ساخت مدارس و آموزش معلمان خدمات لازم را به اين استان ارائه كند.
به گزارش ايرنا اعضاي 19 نفره جامعه ياوري فرهنگي كشور درسفر دو روز خود به سيستان و بلوچستان علاوه بر افتتاح مدارس يادشده از مناطق مختلف شهرستان هاي زاهدان و ميرجاوه بازديد كردند.
جامعه ياوري فرهنگي به عنوان يك نهاد غيرانتفاعي و مردمي در زمينه ارتقا كيفيت آموزشي، ساخت، بازسازي و تجهيز مدارس فعاليت مي كند به طوري كه با 32 سال سابقه بيش از 815 طرح در قالب مدرسه و فضاهاي مورد نياز دانش آموزان نظير خوابگاه، سلف سرويس و سرسراي ورزشي را در كشور ساخته است.
كمك به ايجاد فضاي آموزشي به ويژه مناطق محروم و نيازمند، كمك به فضاهاي فرهنگي و هنري ازجمله كتابخانه، فرهنگسرا، هنرستان، هنركده، نمايشگاه و فعاليت هاي مرتبط با آن از مهم ترين اهداف اين نهاد مردمي است.
7316 / 6081