شوراي شهر شيراز سه هكتار زمين براي توسعه سالن شش هزار نفره اين شهر مصوب كرد

شيراز- ايرنا-رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان شيراز گفت: با توجه به پيگيري هاي متعدد اين اداره، شوراي اسلامي اين شهر براي توسعه سالن شش هزار نفره شيراز، سه هكتار زمين مصوب كرد.

محسن سالاري، چهار شنبه در گفت وگو با ايرنا بيان كرد: يكي از مصوبات سفر پر بركت رهبر معظم انقلاب به استان فارس در سال 87، احداث يك سالن شش هزار نفري در اين كلانشهر بود.
وي اضافه كرد: ازآن جا كه اطراف اين سالن نياز به محوطه سازي، فضاي سبز و پاركينگ داشت، درخواست كرديم تا سه هكتار زمين ديگر به اين مجموعه سه هكتاري اضافه شود كه خوشبختانه شوراي اسلامي شهر شيراز با اين امر موافقت كرد.
سالاري، ضمن تقدير از شوراي اسلامي، شهرداري شيراز و شهرداري منطقه 10بيان كرد: دراين مصوبه از شركت توسعه اماكن ورزشي كه مجري اين طرح بزرگ است خواسته شده تا برنامه زمان بندي خود را براي اتمام اين ورزشگاه اعلام كند.
وي ادامه داد: بودجه احداث اين سالن در سفر ارديبهشت ماه 94 رييس جمهوري به استان فارس،تعيين شدوديگر بهانه اي براي به تاخيرانداختن ساخت آن وجود ندارد.
رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان شيراز بيان داشت: با توجه به همكاري بسيارخوب شورا و شهرداري شيراز،شركت توسعه اماكن وزارت ورزش و جوانان كه مجري اين طرح است بايد از اين فرصت نهايت بهره را ببرد و نسبت به تكميل هرچه زودتر اين سالن اقدام كند.
سالاري، همچنين به توانمندي هاي استان فارس به ويژه كلانشهر شيراز در تمام زمينه ها اشاره كرد و افزود: با توجه به
جاذبه هاي طبيعي و تاريخي كه در اين استان وجود دارد، حيف است كه يك سالن ورزشي كه بتواند ميزبان رويدادهاي جهاني باشد، در آن وجود نداشته باشد.
او اضافه كرد: هفت سال از تصويب مصوبه سفر رهبرمعظم انقلاب به استان فارس سپري مي شود و بايد هر چه زودتر به انتظار مردم و به ويژه علاقه مندان به ورزش براي اتمام اين سالن پايان داد .
معاون توسعه فني اداره ورزش و جوانان شهرستان شيراز هم به آخرين وضعيت اين سالن شش هزار نفره اشاره كرد و افزود: عمليات خاكبرداري و اجرايي اين سالن در سال 90 به مساحت 11 هزار متر مربع آغاز شد و تاكنون حدود 10 هزار متر مربع تسطيح و خاكبرداري شده است.
ضرغام محمد كرمي ادامه داد: عمليات قالب بندي، فونداسيون و ستون هاي قائم اين سالن نيز حدود 15در صد پيشرفت فيزيكي دارد.
وي بيان كرد :با توجه به قراردادي كه در اين زمينه در سال 94 منعقد شده و بودجه 300 ميليارد ريالي آن بنظر مي رسد تا پايان امسال، سازه بتني آن تا 50 در صد پيشرفت داشته باشد.
سالن شش هزار نفري به مساحت 60 هزار متر مربع در بزرگراه حسيني الهاشمي در غرب شيراز واقع شده است.ك/3
7368 /6118

سرخط اخبار استان‌ها