نمايندگان ايران در مسابقات آب هاي آرام قهرماني آسيا به فينال راه يافتند

تهران- ايرنا- مسابقات قايقراني آب هاي آرام قهرماني آسيا با درخشش نمايندگان ايران و صعود آنها به فينال 11 ماده آغاز شد.

به گزارش ايرنا، مسابقات قايقراني آب هاي آرام قهرماني آسيا از صبح امروز (چهارشنبه) در شهر پالمبانگ اندونزي آغاز شد.
فاطمه كرمجاني در كانوي يك نفره 500 متر با حريفاني از ويتنام، سنگاپور، كره جنوبي، قرقيزستان، هنگ كنگ و ماكائو رو به رو شد و در نهايت با زمان 2 دقيقه و 23 ثانيه و 29 صدم ثانيه در رده نخست ايستاد و به طور مستقيم راهي فينال شد.
هديه كاظمي در كاياك يك نفره 500 متر بزرگسالان با حريفاني از چين، ازبكستان، چين تايپه، اندونزي و ويتنام رو به رو شد و با زمان 2 دقيقه و 4 ثانيه و 41 صدم ثانيه در رده سوم قرار گرفت و به فينال صعود كرد.
مينا عبداللهي در كاياك يك نفره 500 متر جوانان با رقبايي از چين تايپه، قزاقستان، اندونزي، هند و سنگاپور رقابت كرد و در نهايت با زمان 2 دقيقه و 11 ثانيه و 63 صدم ثانيه اول شد و به فينال راه يافت.
فرزين اسدي در كاياك يك نفره هزار متر بزرگسالان در رقابت با قايقراناني از ژاپن، قزاقستان، قرقيزستان، هند، فيليپين، تايلند، مالزي و كامبوج با زمان 3 دقيقه و 56 ثانيه و 52 صدم ثانيه در رده اول قرار گرفت و راهي فينال شد.
شاهو ناصري در كانوي يك نفره هزار متر بزرگسالان با قايقرانان چين، قزاقستان، اندونزي، تايلند، سنگاپور و كامبوج رقابت كرد و با زمان 2 دقيقه و 22 ثانيه و 57 صدم ثانيه سوم شد و به فينال راه يافت.
كيانا كمال زاده و سارا حنيفه زاده در كاياك دو نفره 500 متر بانوان بزرگسالان با حريفاني از چين، كره جنوبي، ژاپن و ويتنام رقابت كردند و در نهايت با زمان 2 دقيقه و 6 ثانيه و 15 صدم ثانيه پنجم شدند و به نيمه نهايي راه يافتند و سپس در مرحله نيمه نهايي نيز در رقابت با تيم هايي از سنگاپور، ويتنام، اندونزي و ماكائو در رتبه سوم قرار گرفتند و به فينال صعود كردند.
عليرضا فرمانده در كاياك يك نفره هزار متر جوانان در رقابت با نمايندگان ازبكستان، ژاپن، هند، چين تايپه و هنگ كنگ با زمان 4 دقيقه و 8 ثانيه و 61 صدم ثانيه در رده اول جاي گرفت و به فينال صعود كرد.
محمدنبي رضايي در كانوي يكنفره هزار متر جوانان در رقابت با قايقرانان ژاپن، تاجيكستان، فيليپين، ويتنام و سنگاپور با زمان 4 دقيقه و 31 ثانيه و 52 صدم ثانيه در رده نخست قرار گرفت و راهي فينال شد.
امين بوداغي و علي آقاميرزايي در كاياك دو نفره هزار متر بزرگسالان با حريفاني از ازبكستان، چين، سنگاپور، هند، تايلند و ماكائو رو به رو شد و در نهايت با زمان 3 دقيقه و 34 ثانيه و 44 صدم ثانيه دقيقه در رده دوم قرار گرفتند و راهي فينال شدند.
كيا اسكنداني و علي اوجاقي در كانوي دو نفره هزار متر بزرگسالان در رقابت با نمايندگان ژاپن، قزاقستان، چين تايپه و تاجيكستان با زمان 4 دقيقه و 39 ثانيه و 19 صدم ثانيه در رده چهارم قرار گرفتند و راهي نيمه نهايي شدند. اين دو در مرحله نيمه نهايي و در رقابت با حريفاني از كره جنوبي و هند در رده نخست قرار گرفتند و راهي فينال شدند.
مسعود شاهپوري و پوريا شريفي در كاياك دو نفره هزار متر جوانان با حريفاني از ژاپن، هند، قرقيزستان و ماكائو رقابت كردند و در نهايت با زمان 3 دقيقه و 52 ثانيه و 83 صدم ثانيه در رده دوم ايستادند و به فينال راه يافتند.
مسابقات قايقراني آب هاي آرام قهرماني آسيا از 13 تا 16 آبان ماه به ميزباني اندونزي برگزار مي شود.
تيم ملي ايران با 28 ورزشكار در دو بخش زنان و مردان و در رده هاي سني جوانان و بزرگسالان به همراه 9 مربي و 2 داور در اين رقابت ها شركت كرده است.
آرزو حكيمي، هديه كاظمي، سارا كاظمي، مائده طهماسبي، مونا ابراهيمي، كيانا كمال زاده، مينا عبداللهي، نگار عليمحمدي، سارا حنيفه زاده، فاطمه كرمجاني و آتنا رئوفي در بخش زنان و فرزين اسدي، علي آقاميرزايي، امين بوداغي، صادق زماني، بابك دربان، عليرضا عليمحمدي، علي اجاقي، عادل مجللي، شاهو ناصري، كيا اسكنداني، محمدنبي رضايي، سپهر ساعتچي، مسعود شاهپوري، عليرضا فرمانده، محمد گلپيرا، پوريا شريفي و اميرحسين غريب در بخش مردان نيز قايقرانان ايران در رقابت هاي قهرماني آسيا هستند.
ورزشي 2024**1581

سرخط اخبار ورزش