برنامه ملي حمايت از سرگرمي ها و بازي هاي رايانه اي به زودي تصويب مي شود

تهران - ايرنا - دبير شوراي عالي فضاي مجازي با اشاره به اينكه موضوع رسيدگي به سرگرمي ها در اولويت اين مجموعه قرار دارد گفت: به زودي برنامه حمايت از سرگرمي ها و بازي هاي رايانه اي در اين شورا به تصويب نهايي خواهد رسيد.

به گزارش خبرنگار علمي ايرنا ، ابوالحسن فيروزآبادي در مراسم رونمايي از پنجمين نسخه موتور جستجوگر بومي فارسي بر لزوم استفاده از نيازهاي بومي بر اساس نوآوري ها و خلاقيت تاكيد كرد و افزود: اطلاع رساني ، سرگرمي ها ، نرم افزارها و فناوري از جمله سرويس هايي است كه در ابتداي كار بايد وارد اين حوزه ها شويم.
وي با اشاره به شرايط پس از برجام در كشور گفت: شرايط پيش آمده فرصت مناسبي براي توسعه بازار كسب و كار فضاي مجازي و I.C.T تا چهار برابر است و اين كار با حمايت دولت و تلاش محققان دست يافتني است.
فيروز آبادي ادامه داد: دولت توان سرمايه گذاري سنگين و مداخله در اين امور را نداشته و فقط به حمايت در حد سياستگذاري بر اساس نظرات متخصصان اقدام خواهد كرد.متاسفانه اندازه بازار I.C.T در كشور محدود و در حد و اندازه اقتصاد ملي نيست.
وي بر لزوم توسعه بازار كسب و كار فضاي مجازي تا چهار برابر وضعيت موجود اشاره كرد و گفت: عواملي همچون نيروي انساني متخصص ، قدرت خريد داخلي ، نگرش مردم و بافت جمعيت توانايي چهار برابر شدن اين بازار را با همت و تلاش متخصصان مي دهد.
وي يكي از مشكلات موجود در كشور را توجه بيش از حد به برخي از موضوعات دانست و گفت: متاسفانه شاهد اين موضوع هستيم كه افراد فراواني در يك موضوع در حوزه فناوري و اطلاعات فعالتي مي كنند كه بيش از حد نياز كشور است.
وي راه اندازي جويشگر بومي را كاري ارزنده و مطلوب دانست و گفت: پروژه جويشگر بومي از اركان اصلي شبكه ملي مستقل اطلاعات است و با يك گروه كوچك دانشگاهي نمي توان اين طرح بزرگ و ارزنده را به سرانجام رساند.
دبير شوراي عالي فضاي مجازي بر لزوم ايجاد مدل هاي اقتصادي از پيوند شركت ها تاكيد كرد و گفت: مسوولان نظام حمايت از كنسرسيوم ها كه عصاره ملت هستند را در اولويت كار خود قرار داده و آمادگي كامل براي در اختيار گذاشتن امكانات به آنها را دارند.
نسخه پنجم موتور جستجوگر بومي پارسي جو امروز ( شنبه) با حضوروزير ارتباطات، فناوري و اطلاعات، دبير شوراي عالي فضاي مجازي، معاونان وزيرارتباطات وجمعي از دست اندركاران اين جويشگر در پژوهشگاه اين وزارتخانه رونمايي شد.
علم**1201**1540**1440