مسابقه ملي دانشجويي طراحي پارچه و پوشاك در اصفهان برگزار مي شود

اصفهان- ايرنا- سومين دوره مسابقات ملي دانشجويي طراحي مهندسي و هنري پارچه و پوشاك 27 و 28 بهمن امسال به ميزباني دانشگاه صنعتي اصفهان برگزار مي شود.

به گزارش ايرنا، روابط عمومي دانشگاه صنعتي اصفهان روز شنبه اعلام كرد: اين مسابقه با هدف احياي فرهنگ و سنت اسلامي- ايراني در ارتباط با طراحي پارچه و پوشاك، آشنايي متخصصان صنايع نساجي با قابليت دانشجويان و آشنايي دانشجويان با نياز صنايع در زمينه‌ طراحي پارچه و پوشاك برگزار مي شود.
دبير مسابقه ملي طراحي پارچه و پوشاك گفت: به دنبال برگزاري موفقيت آميز اولين و دومين دوره اين مسابقه در دانشگاه يزد و استقبال مطلوب دانشجويان و صنعتگران از آن، دانشكده مهندسي نساجي دانشگاه صنعتي اصفهان با نظارت انجمن علوم و فناوري نساجي ايران، سومين دوره اين رقابت ها را برگزار مي كند.
محسن شنبه اضافه كرد: دستيابي به ايده ‌هاي نو در زمينه طراحي پارچه و پوشاك و استفاده از توانايي‌ هاي بالقوه متخصصان جوان، ايجاد انگيزه و تقويت روحيه كار گروهي، افزايش مهارت و خلاقيت دانشجويان، ارتقاي سطح كيفي طراحي پارچه و لباس از طريق نگرش علمي و افزايش ارزش افزوده محصولات با ارتقاي بخش طراحي در صنايع نساجي از جمله اهداف سومين دوره اين مسابقه ملي است.
وي با اشاره به اينكه اين مسابقه در سه بخش كلي برگزار مي شود، مهلت ارائه آثار به دبيرخانه مسابقه را نيمه آبان امسال اعلام كرد و گفت: براي نخستين بار بخش عمده اي از اين مسابقه بصورت عملي برگزار مي شود.
علاقه مندان به شركت در اين رقابت ها به منظور ثبت نام و كسب اطلاعات بيشتر مي توانند به پايگاه اينترنتي www.nac.iut.ac.ir مراجعه كنند.
دانشگاه صنعتي اصفهان فعاليت خود را از سال 1356 آغاز كرده و اكنون با حدود 12 هزار دانشجو و 500 عضو هيات علمي يكي از دانشگاه هاي برتر كشور است.
د/3011/ 2093

سرخط اخبار استان‌ها