۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸
کد خبر 81818726
۰ نفر
نمايش فيلم ناهيد در جشنواره وايادوليد اسپانيا

تهران- ايرنا- فيلم سينمايي ناهيد در آستانه اكران سراسري در سينماهاي كشور در شصتمين جشنواره بين‌المللي فيلم وايادوليد اسپانيا به نمايش درآمد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار سينمايي ايرنا، فيلم سينمايي ناهيد به كارگرداني آيدا پناهنده و تهيه‌كنندگي بيژن امكانيان، اخيراً قرارداد اكران سراسري و عمومي خود را در گروه پرديس سينمايي كوروش و سينماهاي سراسر كشور امضا كرده است.
اين فيلم پس از حضور موفق در جشنواره‌هاي معتبر بين‌المللي از جمله كن در جديدترين حضور بين‌المللي خود به نمايندگي از سينماي ايران، در سه سانس مختلف در بخش رقابتي جشنواره بين‌المللي فيلم وايادوليد Valladolid در سالن سينمايي تئاتر كالدرون، شهر وايادوليد در كشور اسپانيا به نمايش درآمد.
جشنواره بين‌المللي فيلم وايادوليد كه با نام سمينسي Seminci شناخته مي‌شود يكي از قديمي‌ترين رويدادهاي سينمايي در قاره اروپا به شمار مي‌رود كه در اين دوره از برگزاري با نمايش فيلم سينمايي زپان محصول فرانسه افتتاح شد و تا روز 9 آبان‌ماه جاري (31 اكتبر 2015) با نمايش فيلم‌هاي بلند سينمايي و كوتاه از كارگردان‌هاي كشورهاي مختلف جهان ادامه خواهد داشت.
فيلم سينمايي ناهيد از محصولات مركز گسترش سينماي مستند و تجربي و تهيه شده توسط شركت نيكان فيلم در نخستين نمايش خود، در بخش رقابتي نگاه نو در سي و سومين دوره جشنواره فيلم فجر به نمايش درآمد.
اين فيلم همچنين در نخستين حضور بين‌المللي خود، در بخش نوعي نگاه در شصت و هشتمين دوره جشنواره بين‌المللي فيلم كن در كشور فرانسه روي پرده رفت و جايزه آينده درخشان اين جشنواره معتبر سينمايي را از آن خود كرد.
ناهيد همچنين در جشنواره هايي چون استكهلم سوئد، جشنواره بين‌المللي فيلم زوريخ در كشور سوييس، در بخش غيررقابتي فيلم بوسان در كشور كره‌جنوبي، در بخش كاليدوسكوپ فيلم‌ هامبورگ در كشور آلمان، جشنواره زنان در كشور مراكش، ريودوژانيرو كشور برزيل به نمايش درآمده است.
در اين فيلم هنرمنداني چون ساره بيات، پژمان بازغي و نويد محمدزاده به ايفاي نقش پرداخته اند.
فراهنگ**9246**1569