۵ آبان ۱۳۹۴،‏ ۷:۵۷
کد خبر: 81813476
۰ نفر
پیشگیری از سرطان پوست با یكی از مشتقات ویتامین B

تهران - ایرنا - مطالعات محققان نشان می دهد كه درمان با یكی از مشتقات ویتامین B3 می تواند به طور قابل ملاحظه ای احتمال بروز سرطان پوست غیر ملانوم را در افراد پرخطر كاهش دهد.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، در این مطالعه 386 بیمار پرخطر یا بیمارانی كه طی پنج سال اخیر حداقل دوبار به سرطان پوست غیر ملانوم مبتلا شده اند، مورد بررسی قرار گرفتند. داوطلبان به طور تصادفی به مدت یك سال از یكی از مشتقات ویتامین B3 به نام nicotinamide استفاده كردند. نتیجه نشان می دهد نرخ ابتلا به سرطان پوست غیر ملانوم در این افراد بسیار پایین بود. این دارو هیچ عارضه جانبی ندارد و در بسیاری از كشورها مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به عنوان یك داروی مقرون به صرفه برای كاهش احتمال ابتلا به سرطان پوست مورد استفاده قرار گیرد.
این اولین بار است كه از یك ویتامین ساده برای كاهش خطر سرطان پوست اسفاده می شود.
باوجود تشكیل كمپین های حفاظت در مقابل آفتاب شدید، میزان ابتلا به سرطان پوست در سراسر دنیا رو به افزایش است. سازمان غیر انتفاعی شورای سرطان استرالیا نشان می دهد كه سرطان پوست بیش از نیمی از جمعیت كشور را تحت تاثیر قرار می دهد.نتایج این تحقیقات در نشریه New England Journal of Medicine منتشر شده است.
علمی (6) ** 9259**1440