آینده درخشانی را برای دانشگاه شهید بهشتی پیش‌بینی می‌كنم

تهران - ایرنا - رییس دانشگاه شهید بهشتی گفت: طی سه سال گذشته 300 نفر نیروی متخصص و متعهد عضو هیات علمی این دانشگاه شدند كه اغلب آنها جوان هستند و بر همین اساس آینده درخشانی را برای دانشگاه شهید بهشتی پیش‌بینی می‌كنم.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی ایرنا - محمد مهدی تهرانچی روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: حجت‌الاسلام نبوی مسئول دفتر نهاد در این دانشگاه طی سه سال گذشته در جلسات جذب هیات‌های علمی بسیار پرتلاش بودند.
وی گفت: سه ماموریت فرهنگی، پژوهشی و آموزشی را برای دانشگاه شهید بهشتی قائل هستیم و معتقدیم دانشگاه فقط سازمان آموزشی نیست بلكه علاوه بر آموزش باید در كنارش اقدامات پژوهشی و فرهنگی نیز باشد.
وی افزود: امروز در دانشگاه شهید بهشتی به لطف همكاری مسئول دفتر نهاد در دانشگاه مرحله‌ای را طی كردیم كه در هر دانشكده یك دبیر فرهنگی وجود دارد.
رییس دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: جلسات مداومی طی هفته از سوی شورای دانشكده با موضوع فرهنگی برگزار می‌شود.
وی تصریح كرد: ساختار دانشگاه شهید بهشتی به گونه‌ای است كه در هر سطح دانشكده آن یك مدیر فرهنگی وجود دارد.
وی با اشاره به نقش اساسی در امر فرهنگی گفت: خوشبختانه اساتید این دانشگاه به امر و نقش فرهنگ قائل بوده و اقدامات مناسب و مطلوبی را انجام داده‌اند.
تهرانچی یادآور شد: نقش دیگر در سازمان فرهنگی دانشگاه بخش مسجد محوری بود كه با حمایت مسئول نهاد رهبری در این دانشگاه به‌عنوان موتور توسعه فرهنگی به شمار می‌رفت.
وی تصریح كرد: دانشگاه شهید بهشتی سال گذشته بزرگ‌ترین مركز اعتكاف دانشجویی در بین مراكز علمی كشور بود به گونه‌ای كه 600 دانشجوی زن و 300 دانشجوی مرد در دو مسجد این دانشگاه معكتف شدند.
وی با تاكید بر ایجاد فضای معنوی در دانشگاه افزود: باید رسالت انبیاء كه همان تزكیه و تعلیم است را در دانشگاه عملیاتی سازیم.
وی خاطرنشان كرد: رهبر معظم انقلاب مطالبه جدی از دانشگاه‌ها برای رسیدن به تراز جمهوری اسلامی ایران در توسعه علمی و فرهنگی هستند و ما در این راستا اهتمام ویژه‌ای داریم.

** ایجاد وحدت سیره علمی نهاد رهبری در دانشگاه ها است
مسول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی گفت: تعامل و همكاری و نیز ایجاد وحدت از جمله سیره عملی نهاد رهبری در دانشگاه ها به شمار می رود.
عبدالرضا پورذهبی در مراسم تكریم و معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: برای این پست جدیدم نیازمند مشاوره و كمك تمامی افراد در این دانشگاه هستم.
وی ادامه داد: بنده یك خدمه در دستگاه نیابت حضرت امام زمان (عج) هستم و هر آنچه كه در گذشته و به شایستگی در این دانشگاه بوده را ادامه خواهم داد.
بر اساس این گزارش در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام سید محمود نبوی مسول دفتر سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: یكی از نعمت های الهی برای افراد این است كه با اهالی علم و دانش در ارتباط باشد.
نبوی ادامه داد: هر فردی كه در امر تربیت و آموزش و پرورش جوانان است باید قدر این نعمت الهی را بداند چرا كه اگر كوتاهی در این زمینه داشته باشد به طور حتم گرفتار عذاب الهی خواهد شد.
در پایان این مراسم، آیین تودیع و معارفه مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی با حضور حجت‌الاسلام محمد محمدیان رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های سراسر كشور، محمدمهدی تهرانچی رییس دانشگاه شهید بهشتی و اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
بر پایه این گزارش با حكم رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های كشور حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی به عنوان مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی جایگزین حجت‌الاسلام سید محمود نبوی شد.
به گفته رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های كشور حجت‌الاسلام سید محمود نبوی مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور استان تهران را بر عمده خواهند گرفت.
فراهنگ ** 9187 ** 3053 ** 1569