فرمانده انتظامي ملاير وقوع هرگونه درگيري و قتل در ايام عزاداري محرم را تكذيب كرد

ملاير- ايرنا- فرمانده انتظامي ملاير وقوع هرگونه درگيري، نزاع و قتل در اين شهرستان را در مراسم عزاداري تاسوعا و عاشوراي حسيني تكذيب كرد.

به گزارش ايرنا به دنبال بروز برخي شايعات در بين مردم و بويژه در فضاي مجازي مبني بر وقوع يك فقره قتل در مراسم عزاداري عاشوراي حسيني در دهم محرم و درگيري و نزاع در يكي از روستاهاي اين شهرستان در تاسوعاي حسيني، نيروي انتظامي ملاير اين موارد را تكذيب كرد.
فرمانده انتظامي ملاير روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: وقوع هرگونه درگيري، نزاع و قتل در ايام محرم و مراسم عزاداري تاسوعا و عاشوراي حسيني در اين شهرستان كذب محض است و واقعيت ندارد و تمام مواردي را هم كه عنوان شده، تكذيب مي كنم.
سرهنگ شعبان ترك نيا اظهار كرد: در طول 10 شب عزاداري محرم كه هيئت ها در سطح شهر مشغول عزاداري بودند، هيچگونه اتفاقي در اين 10 شب رخ نداده و پليس همه موارد و رخدادها را به خوبي رصد كرده و هيچ مشكل خاصي مشاهده نشده است.
سرهنگ ترك نيا با بيان اينكه نظم و امنيت كامل در آيين هاي عزاداري محرم در شهر ملاير، بخش ها و روستاها برقرار بوده است، افزود: قبل از ايام محرم چندين جلسه با روساي هيات هاي مذهبي و همكاري كامل آنها با نيروي انتظامي و پليس برگزار شد و اكيپ هاي پليس در اين 10 شب در 24 نقطه از سطح شهر مستقر شدند.
وي درباره شايعه وقوع درگيري و نزاع در روستاي واشان ملاير نيز اظهار كرد: اين درگيري بين دو پسر عمو و بر سر ملك بوده و درگيري فردي و شخصي بوده و هيچ ارتباطي با مراسم عزاداري محرم نداشته است.
وي ادامه داد: اين در حاليست كه در كل 10 شب و روز ايام محرم يك دستگاه خودروي سرقتي و سه دستگاه موتور سيكلت در اين شهرستان كشف و ضبط شده و خودروي سرقتي نيز در شهر ديگري سرقت و در شهر ملاير كشف شد و نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش وقوع سرقت داشتيم.
شهرستان ملاير با دارا بودن جمعيتي بالغ بر 300 هزار نفر در 75 كيلومتري شهر همدان واقع شده است.
7528/6993