استاندار ایلام: شور و نشاط انتخابات در استان در حال افزایش است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: شور و نشاط در میان مردم و جریان های سیاسی مختلف در استان با نزدیك شدن به ایام برگزاری انتخابات روز بروز در حال افزایش است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا مروارید شامگاه یكشنبه در نشست ستاد انتخابات استان اظهار كرد: در فاصله حدود چهار ماه تا زمان برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری، شاهد برگزاری نشست های متعددی توسط نامزدهای احتمالی در اماكن مختلف بویژه منازل بزرگان و معتمدین طوایف هستیم.
وی افزود: مردم ایلام در طول سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره از نظر میزان شركت در انتخابات جزو استان های برتر كشور بوده و امسال نیز شاهد حضور حداكثری و با نشاط آنان در پای صندوق های رای خواهیم بود.
استاندار ایلام یادآور شد: نباید انتظار داشته باشیم تمام طول سال فضای انتخاباتی در استان دیده شود بلكه باید به سمتی حركت كنیم كه در 2 ماه منتهی به تاریخ انتخابات شور و شوق در میان مردم و نامزدها را تهییج كرده و زمینه مشاركت حداكثری آنان را در پای صندوق های رای فراهم آوریم.
مروارید با اشاره به برگزاری نظرسنجی اخیر خبرگزاری جمهوری اسلامی تاكید كرد: بر اساس این نظرسنجی مردم استان ایلام از نظر امیدواری به برنامه های دولت رتبه دوم كشور را به خود اختصاص دادند كه نشان دهنده اعتماد و علاقه مردم این دیار به آرمان های نظام، انقلاب و دولت دارد.
وی اضافه كرد: خوشبختانه وزارت كشور امسال اعتبار مناسبی را برای تامین امكانات و تجهیزات مورد نیاز برگزاری انتخابات در نظر گرفته و تلاش خواهیم كرد دستمزد مجریان و برگزار كنندگان را در كمترین فاصله زمانی پرداخت كنیم.
استاندار ایلام استفاده از معتمدین و افراد صلاحیت دار كه به حق الناس اعتقاد راسخ داشته باشند را در تركیب اعضای هیات اجرایی و هنگام برگزاری انتخابات در پای صندوق های رای مورد تاكید قرار داد و گفت: با توجه به زمان برگزاری انتخابات (اسفندماه) باید تمهیدهای احتمالی برای جلوگیری از بروز مشكلات (بارش برف و باران) اندیشیده شود.
مروارید سپس با اشاره به عملكرد نمایندگان مردم در ادوار گذشته اظهار كرد: نمایندگان ایلام در طول سال های پس از انقلاب همواره در راستای اهداف كلان نظام و در جهت رفع معضلات اساسی استان گام برداشته و امیدواریم امسال نیز افرادی در مجلس حضور پیدا كنند كه بتوانند بیش از گذشته منشا خیر و بركت برای مردم ایلام باشند.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: تمهیدهای لازم برای برگزاری انتخابات در استان اندیشیده شده و نگرانی خاصی وجود ندارد.
حسین كلانتری افزود: 15 نقطه در مناطق دورافتاده استان با مشكل آنتن دهی روبرو هستند كه با هماهنگی دفتر فنآوری اطلاعات استانداری و شركت مخابرات مشكل این نقاط نیز برطرف خواهد شد.
وی از برگزاری رزمایش انتخابات در كشور طی روزهای آتی خبر داد و ابراز امیدواری كرد كه استان ایلام در این رزمایش بتواند توان خود را در برگزاری انتخابات سالم و باشكوه به نمایش بگذارد.
معاون استاندار ایلام یادآور شد: دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را بكار بسته تا در سایه رعایت قانون زمینه حضور تمامی جریان ها و گروه های سیاسی را در كارزار انتخابات فراهم آورد تا شاهد حماسه سیاسی دیگری در كشور باشیم.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری هفتم اسفند ماه در سراسر كشور برگزار می شود.
استان ایلام دارای سه نماینده در مجلس شورای اسلامی و یك نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.
6119/9002