اسماعیل هنیه: هیچ قدرتی نمی تواند آتش انتفاضه قدس را خاموش كند

بیروت – ایرنا – اسماعیل هنیه نایب رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با تاكید به این كه «هیچ قدرتی در جهان نمی تواند شعله های آتش انتفاضه قدس را خاموش كند» از گروه های فلسطینی خواست تا از انتفاضه قدس در برابر طرح هایی شوم چون سركوب و مهار آن تا زمان تحقق اهدافش از جمله دستیابی ملت فلسطین به استقلال ، آزادی و بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین شان حمایت كنند.

به گزارش ایرنا، هنیه از طریق ویدئو كنفرانس درهمایش « حمایت از انتفاضه قدس» كه در شهر صیدا در جنوب این كشور برگزار شد، سخنرانی كرد.
در این همایش برخی از مسئولان گروه های فلسطینی مقیم لبنان ازجمله علی بركه رییس دفتر حماس در لبنان هم سخنرانی كردند
هنیه با تاكید به این كه « انتفاضه قدس یك نقطه عطف و مهم در روند مبارزه ملت فلسطین است»، گفت: تمامی تحلیل های مبتنی بر این كه زمان انتفاضه گذشته و ملت فلسطین از مقاومت و انتفاضه به ستوه آمده است و بار دیگر قیام نخواهد كرد، نادرست است.
وی خاطرنشان كرد: انتفاضه كنونی در مسجد الاقصی جرقه خورد و از آنجا به سراسر سرزمین فلسطین كشیده شده و اكنون نیز در اردوگاه های لبنان و تمامی مناطقی كه آوارگان فلسطینی در آنها حضور دارد، بازتاب پیدا كرده است.
نایب رییس دفتر سیاسی حماس تصریح كرد: هرگونه تعرض به مسجد مبارك الاقصی به قیام گسترده فلسطینیان علیه اشغالگران صهیونیست منجر می شود وملت فلسطین هرگز اجازه تقسیم زمانی و مكانی مسجد الاقصی را به دشمن صهیونیستی نخواهد داد.
نخست وزیر سابق دولت فلسطین درغزه گفت: جهانیان خواسته ها و فریادهای فلسطینیان همیشه حاضر در مسجد الاقصی و نخبگان فلسطینی و امت های اسلامی و عربی را نادیده گرفته است.
اسماعیل هنیه افزود: ملت فلسطین اگر چیزی را بگوید حتما به آن عمل می كند و اگر كاری را انجام دهد در آن خلاقیت به خرج می دهد، اگر خلاقیت به خرج داد، مقاومت می كند و اگر سلاح به دست بگیرد ضربه كاری و مهلك به دشمن صهیونیستی وارد می كند.
وی تاكید كرد: نیروهای مقاومت در واكنش به تعرضات اشغالگران صهیونیست به مسجد الاقصی همین شیوه را در پیش گرفته اند و انتفاضه قدس تمامی معادله ها را برهم زده است.
نایب رییس دفتر سیاسی حماس خاطرنشان كرد: انتفاضه موجب یكپارچگی ملت فلسطین در داخل و خارج و اردوگاه های آوارگان فلسطینی شده و این حركت خودجوش مردم موجب وحدت ملی و مقاومت بیشتر مردم در مقابل دشمن صهیونیستی می شود.
اسماعیل هنیه با بیان این كه همه آحاد ملت فلسطین در انتفاضه قدس نقش آفرینی می كنند،تصریح كرد: چندین توافق نامه در خصوص آشتی ملی امضا كرده ایم و حماس برای پركردن شكاف داخلی و احیای وحدت ملی امتیازاتی را به جنبش فتح داده است.
نخست وزیر سابق فلسطین درغزه اظهارداشت: انتفاضه قدس نشان داده است كه اختلاف های در فلسطین بر سر تقسیم پست ، منصب ، قدرت و این كه چه كسی دولت تشكیل بدهد، نیست، بلكه اختلاف ها بر سر برنامه و مشی سازش است كه ملت فلسطین را به ستوه آورده و برای دشمن صهیونیستی یك چتر حمایتی ایجاد كرده است تا دست به اقدامات سركوبگرانه بزند ، نوار غزه را به محاصره درآورد ، این منطقه را آماج حملات وحشیانه قرار دهد و فلسطینیان ساكن داخل سرزمین های اشغالی 1948 را سركوب كند.
وی همچنین بر آمادگی جنبش حماس برای پذیرش هرگونه طرح و برنامه ای مبتنی بر اصول و آرمان های ملی فلسطین و گزینه انتفاضه و مقاومت تاكید كرد.
نایب رییس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: انتفاضه قدس زاییده ایثارگری ها ، حماسه آفرینی ها و رشادت آفرینی های جوانان فلسطینی است و نشان می دهد كه ملت فلسطین از سلاح اراده و ایمان برخوردار است.
اسماعیل هنیه خاطرنشان كرد: جوانان و نوجوانان فلسطینی اجازه نمی دهند محاصره نوار غزه و ایجاد پست های بازرسی صهیونیستی ادامه یابد.
نخست وزیر سابق فلسطین درغزه تاكید كرد: هیچ قدرتی در جهان نخواهد توانست شعله های آتش انتفاضه قدس را خاموش كند و جوانان و نوجوانان فلسطینی را كه برای دستیابی به آزادی و كرامت خود قیام كرده اند از تلاش و تكاپو بازدارد.
خاورم ** 1324