رئیس هیات مدیره  الاهرام: عربستان عامل سركوب انقلاب بحرین وتجزیه جهان عرب است

تهران-ایرنا- رئیس هیات مدیره موسسه مطبوعاتی «الاهرام» مصر، عربستان وسردمداران این كشور را عامل سركوب انقلاب بحرین وتجزیه كشورهای عربی دانست. این اظهارت خشم سفیرعربستان درقاهره را برانگیخت وبه درگیری فیزیكی دو طرف انجامید.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری منامه پست روزیكشنبه نوشت : احمد النجار با حمله به عربستان وسلمان بن عبدالعزیر پادشاه این كشور گفت : عربستان مسئول سركوب انقلاب بحرین و پیامدهای منفی انسانی وسیاسی درسوریه است.
وی درمراسمی كه ازسوی سفیر الجزایر درقاهره برگزار شد و سفیر عربستان و احمد القطان نماینده این كشور دراتحادیه عرب نیز حضور داشتند، گفت: عربستان انقلاب بحرین را سركوب كرد واین كشور مسئول هرگونه تجزیه درسوریه ویمن است.
این روزنامه نگار مصری افزود :عربستان وسیاست خارجی این كشورعامل تجزیه و از هم پاشیدگی كشورهای عربی است نه ایران، آن گونه كه برخی نویسندگان و سیاستمداران هوادار نظام سعودی آن را تبلیغ می كنند.
اظهارات رئیس هیات مدیره بزرگترین موسسه مطبوعاتی ملی مصر عصبانیت سفیرعربستان را درپی داشت ودوطرف اقدام به پرتاب بطری آب به سوی یكدیگر كردند كه در پی آن سفیر عربستان محل را ترك كرد.
این در حالی است كه رژیم آل خلیفه به كمك نظامیان سعودی ومأموران امنیتی امارات كه درقالب نیروهای سپر جزیره ونظامیان دیگر كشورهای عربی دربحرین مستقر شده اند، همچنان به سركوب اعتراضات مردمی در این كشور ادامه می دهند.
عربستان سعودی و متحدانش همچنین نقش مهمی در شكل گیری و ایجاد گروه های تكفیری- تروریستی در سوریه و عراق داشته و با حمایت های مادی و معنوی خود باعث كشته شدن هزاران عراقی و سوری شده است.
از سوی دیگر عربستان با حمله به فقیرترین كشورعربی منطقه می خواهد عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری ومستعفی را به حاكمیت بازگرداند وازقدرت گرفتن نیروهای مقاومت مردمی كه امنیت شهرهای یمن را دراختیار دارند، جلوگیری كند.
عربستان و9كشور عربی دیگر به جز عمان با حمایت آمریكا از ششم فروردین، حملات هوایی، دریایی و زمینی را علیه نیروهای مقاومت مردمی یمن آغاز كرده اند و تاكنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و منازل مردم این كشور را بمباران كرده اند.
دراثر این حملات تاكنون حدود 22هزار نفر ازجمله زنان وكودكان كشته یا مجروح شده اند.
شبد**1480**1859