نفتكش هاي ايراني به محض لغو تحريم‎ها به بازارهاي بين‎المللي باز مي‎گردند

تهران- ايرنا- شركت ملي نفتكش ايران در بيانيه‎اي با استقبال از اجرايي‎شدن برجام و همچنين اقدام اتحاديه اروپا و آمريكا در صدور دستور لغو تحريم‎ها اعلام كرد: اين شركت بيش از گذشته آماده است تا به محض لغو تحريم‎ها فعاليت خود را با تمام توان و بدون هيچ وقفه‎اي در بازارهاي بين المللي و اروپا از سر بگيرد.

به گزارش ايرنا، روابط عمومي و امور بين الملل شركت ملي نفتكش ايران طي بيانيه‎اي ضمن استقبال از قطعي شدن پذيرش برجام خاطرنشان كرده است: اگرچه شركت ملي نفتكش ايران دراين سال‎ها به عنوان يك شركت خصوصي با محدوديت‎ها و خسارت‎هاي سنگيني از محل تحريم‎ها مواجه شد اما نه تنها بر اين محدوديت‎ها فايق آمد بلكه توانست جايگاه نخست بزرگترين ناوگان حمل و نقل دريايي مواد نفتي جهان را نيز از آن خود كند.
شركت ملي نفتكش ايران در ادامه با تاكيد براينكه آماده است در ششمين دهه از فعاليت خود،كماكان در خدمت كشور و صادرات نفت كشور باشد، اعلام كرد: اين شركت از مدت‎ها قبل و همسو با حمل 90 درصد از نفت صادراتي كشور و در راستاي مذاكرات و توافق هسته‎اي ايران، برنامه‎ريزي‏هاي لازم را براي بازگشت به بازارهاي اروپا انجام داده است.
در اين بيانيه با اشاره به قرار گرفتن نام اين شركت در سال2012 در ليست تحريم‎هاي اتحاديه اروپا و آمريكا، تاكيده شده است: شركت ملي نفتكش آماده است به محض لغو تحريم‎ها، فعاليت خود را با تمام توان و بدون هيچ وقفه‎اي در اين بازارها از سربگيرد.
در اين بيانيه تصريح شده است: البته دراين زمينه مذاكرات مختلفي را نيز با شركت‎هاي‎خارجي و عمدتا اروپايي براي از سرگيري همكاري‎هاي گذشته و موضوعاتي مانند بيمه كشتي‎ها انجام داده است كه با لغو تحريم‎ها اجرايي خواهد شد.
شركت ملي نفتكش ايران در پايان با قدرداني از تلاش دولت و دستگاه ديپلماسي كشور اضافه كرد: با توجه به تاكيد برجام بر لغو تحريم‎هاي كشتيراني كشور و قيد نام شركت ملي نفتكش ايران در پيوست ضميمه 2 اين برنامه، همچنين دستور اخير اتحاديه اروپا وآمريكا براي لغو تحريم‎هاي ايران انتظار مي‎رود كه اين شركت همزمان با اجرايي شدن برجام، رسما از ليست تحريم‎هاي هسته‎اي اعمال شده از سوي اتحاديه اروپا و آمريكا خارج ‎شود.
اقتصام(1)2022**1558

سرخط اخبار اقتصاد