۲ آبان ۱۳۹۴،‏ ۲۳:۴۲
کد خبر: 81810954
۰ نفر

تهران - ايرنا- جودوكار تيم جوانان ايران به مقام پنجم مسابقات قهرماني جهان در شهر ابوظبي امارات بسنده كرد.

به گزارش ايرنا، امروز يكشنبه و در ادامه مسابقات جودوي جوانان جهان كه با حضور ٥٦٠ ورزشكار از ٨٢ كشور در حال پيگيري است، مهدي فتحي پور در وزن منهاي 66 كيلوگرم كه به ديدار رده بندي راه يافته بود، مبارزه براي كسب مدال برنز را به دانيل كارگنين از برزيل واگذار كرد و پنجم شد.
وي امروز پيس از استراحت در مرحله نخست، مان خابار از مغولستان، ادگاردو از مكزيك و جان تلو از كلمبيا را با ضربه فني شكست داد، اما در مرحله نيمه نهايي به گيارتو از اسپانيا باخت و به ديدار رده بندي راه يافت.
همچنين در وزن منهاي 66 كيلوگرم، عليرضا خجسته با دو پيروزي مقابل واوريزسك از لهستان و راشد از امارات و شكست برابر نماينده برزيل، از دور رقابتها كنار رفت.
اميد تيزتك در وزن منهاي ٧٣ كيلوگرم، سوت من از نيوزيلند و هنان والد از هلند را مغلوب كرد و در ادامه به اروس خانبك از روسيه با امتياز يوكو باخت و از دور رقابتها كنار رفت.
روز گذشته هم محمدرشنونژاد عنوان هفتمي را كسب كرد و احمد قاسمي هم حذف شده بود.
فردا يكشنبه در سومين روز مسابقات قهرماني جهان، جودوكاران اوزان منهاي 81 و منهاي 90 كيلوگرم به ديدار رقباي خود مي روند كه از تيم كشورمان سه جودوكار، روي تاتامي مي روند.
ايمان نيك اقبال در وزن منهاي ٨١ كيلوگرم در اولين ديدار به مصاف الچير لبناني مي رود و در صورت پيروزي، فرانك دي ويت از هلند را پيش روي خواهد داشت.
در وزن منهاي ٩٠ كيلوگرم كه ٣٥ جودوكار حضور دارند، تيم جوانان ايران 2 نماينده خواهد داشت.
حميدرضا ملك زاده قهرمان نوجوانان آسيا در اولين ديدار با جك هاتون از آمريكا مبارزه مي كند و در صورت كسب پيروزي با برنده مبارزه روسيه و ژاپن پيكار خواهد كرد.
در همين وزن حامد رشيدي دور نخست استراحت دارد و سپس با هوم برتو از برزيل مبارزه مي كند. وي نيز در صورت پيروزي يكي از جودوكاران گرجستان، آمريكا يا كره جنوبي را پيش روي خواهد داشت.
ورزشي**3783**1917