۱ آبان ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۲۲
کد خبر: 81810325
۰ نفر
درمان زودهنگام دیابت نوع 2 با انسولین نتایج بهتری دارد

تهران - ایرنا - مطالعات محققان نشان می دهد كه درمان زودهنگام دیابت نوع 2 با انسولین، سلول های بتای تولید كننده انسولین را محافظت می كند و نتیجه بهتری دارد.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از هلث، مطالعه محققان دانشگاه اوهایو نشان می دهد كه‌ درمان سه ماه انسولین در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2، معادل 15 ماه درمان با قرص است و از سلول های بتای تولید كننده انسولین محافظت می كند.
این مطالعه نیازمند بررسی بیشتر است ولی پیش بینی می كند كه درمان انسولین به محض تشخیص دیابت نوع 2، بسیار موثر تر از درمان های خوراكی (قرص) است. معمولا برای درمان دیابت نوع 2 از قرص استفاده می شود؛ زمانی كه بدن بیمار به قرص جواب ندهد، تجویز پزشكان انسولین است.
درمان های خوراكی، گلوكز تولید شده توسط كبد را سركوب می كنند؛ درحالیكه انسولین هورمونی است كه توسط پانكراس تولید می شود و از گلوكز بدن برای تولید انرژی استفاده می كند و اجازه نمی دهد سطح قند خون افزایش یابد. این مطالعه نشان می دهد كه درمان با انسولین به محض تشخیص بیماری، از عوارض جانبی سوخت و ساز جلوگیری می كند و مانع از پیشرفت بیماری می شود.
دیابت به علت ناتوانی بدن در تولید یا مصرف انسولین بوجود می ‏آید. انسولین ماده ‏ای است كه توسط لوزالمعده تولید می شود و نقش آن استفاده از قند به عنوان عظیم ترین منبع انرژی بدن است.
بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، 347 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به دیابت هستند و پیش بینی می شود كه دیابت هفتمین عامل مرگ و میر در سال 2030 خواهد بود.
در آمریكا حدود 29.1 میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند؛ در حالیكه 27.8 درصد موارد هنوز تشخیص داده نشده اند. خطر ابتلا به دیابت با افزیش سن، بیشتر می شود.نتایج این تحقیقات در نشریه Cell Metabolism منتشر شده است.
علمی (6) ** 9259**1440