آمادگي ايتاليا جهت كمك به ازسرگيري مذاكرات ميان رژيم صهيونيستي و فلسطينيان

رم - ايرنا - پائولو جنتيلوني وزير خارجه ايتاليا ضمن ابراز نگراني از تشديد خشونت ها در بيت المقدس و نوار غزه، بر آمادگي كشورش جهت كمك به ازسرگيري مذاكرات صلح ميان رژيم صهيونيستي و فلسطينيان خبر داد.

به گزارش ايرنا به نقل از دفتر مطبوعاتي وزارت خارجه ايتاليا، جنتيلوني شب گذشته در تماس تلفني با محمود عباس رييس تشكيلات خودگردان فلسطين از تشديد خشونت ها در بيت المقدس و نوار غزه ابراز نگراني كرد.
جنتيلوني در اين گفت وگوي تلفني، با اشاره به اينكه تنها راه حل ممكن همزيستي (مسالمت آميز) ميان اسراييل (رژيم صهيونيستي و فلسطين است، بر آمادگي كشورش جهت كمك به ازسرگيري مذاكرات صلح تاكيد كرد.
وزير خارجه ايتاليا ضمن اعلام حمايت كشورش از فرايند صلح در خاورميانه همچنين بر ضرورت تلاش طرفين درگير جهت كاستن از تنش ها و آرام كردن اوضاع در منطقه تاكيد كرد.
جنتيلوني روزگذشته در تماس تلفني با بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي از تشديد خشونت ها در سرزمين هاي اشغالي ابراز نگراني كرد.
وزي خارجه ايتاليا ابراز اميدواري كرد كه تا ديدار آينده ميان نتانياهو و محمود عباس بتواند به از سرگيري مذاكرات كمك كند و ايتاليا در اين راستا آماده هر نوع كمك مي باشد.
اين در حالي است كه خشونت ها در منطقه همچنان ادامه دارد و روزگذشته نيز نظاميان صهيونيست يك جوان فلسطيني را به اتهام حمله به يك سرباز زن صهيونيست نزديك به روستاي جبع در شمال شرق فلسطين به شهادت رساندند و بر اساس آمار وزارت بهداشت فلسطين، از زمان آغاز انتفاضه سوم بيت المقدس تاكنون 53 فلسطيني به دست صهيونيست ها شهيد شده اند.
تشديد تنش در بيت المقدس، كرانه باختري و ديگر نقاط فلسطين اشغالي از زماني آغاز شد كه نظاميان صهيونيست و شهرك نشينان افراطي حمله به حريم مسجدالاقصي را شدت بخشيدند. در كنار هتك حرمت مسجدالاقصي، دسترسي فلسطينيان و نمازگزاران مسلمان به اين مكان مقدس نيز با محدوديت شديدتر از قبل مواجه شد.
اروپام**461/1275

سرخط اخبار جهان