عملیات عمرانی ایستگاه تختی قطارشهری اصفهان متوقف نشده است

اصفهان - ایرنا - معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری اصفهان گفت: عملیات عمرانی ایستگاه قطارشهری اصفهان واقع در چهار راه تختی متوقف نشده است.

علیرضا صلواتی سه شنبه شب در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینكه فعالیت های عمرانی سازمان قطارشهری اصفهان در مسیر چهارباغ و بافت تاریخی شهر اصفهان با نظارت و همكاری اداره كل میراث فرهنگی اصفهان در جریان است، افزود: عملیات ساخت ایستگاه قطارشهری در چهار راه تختی اصفهان پایان یافته و در مرحله نازك كاری قرار دارد.
وی تصریح كرد: آثار تاریخی كشف شده در محدوده این ایستگاه، خللی در عملیات تكمیلی آن ایجاد نمی كند.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری اصفهان اظهار كرد: آثار تاریخی كشف شده در مسیر خروجی ایستگاه چهار راه تختی وجود داشته و در پی حفر چاهك برای هواكش های این مسیر به دست آمده است.
وی بااشاره به اینكه حفر این چاهك ها بصورت دستی و بدون استفاده از وسائل ماشینی انجام شده است، گفت: آثار پیدا شده با همان شكلی كه در زیر خاك بوده است، كشف و بیرون آورده شده كه در میان آن تعدادی سفال شكسته وجود داشته است.
صلواتی با اشاره به اینكه همه فعالیت های عمرانی سازمان قطارشهری اصفهان در مسیر تاریخی چهارباغ اصفهان با همكاری و زیر نظر اداره كل میراث فرهنگی استان درجریان است، تاكید كرد: حفط میراث فرهنگی برای مدیریت شهری اصفهان از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل عملیات عمرانی خط یك قطارشهری اصفهان در بافت تاریخی و مركزی شهر اصفهان با حساسیت و به كندی در جریان است.
وی ادامه داد: همه مدیران شهری اصفهان در این كلانشهر چشم به جهان گشوده اند و نسبت به حفظ فرهنگ و میراث تاریخی آن تعصب دارند.
روز گذشته (دوشنبه) در جریان حفر چاهك های هواكش ایستگاه قطار شهری اصفهان در محدوده چهار باغ پایین (چهار راه تختی ) آثار تاریخی از جمله مقداری سفال تا اندازه ای سالم به دست آمد.
بنا به گفته مدیركل میراث فرهنگی اصفهان بررسی های اولیه نشان می دهد كه سفال های كشف شده، بیشتر سفال های دسته دار و منقوش متعلق به دوران سلجوقی در سده های پنجم و ششم هجری قمری است.
فریدون الهیاری مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان امروز ( سه شنبه ) از برپایی كارگاه باستان شناسی در ایستگاه تختی قطارشهری اصفهان در روزهای آینده خبر داد و گفت: این كارگاه حداقل در شعاع 24 متری فضای اطراف محل كشف آثار تاریخی كه روز گذشته در ایستگاه قطارشهری واقع در چهار راه تختی اصفهان به دست آمد، برپا می شود.
در پی این اظهارات، برخی رسانه ها از توقف عملیات عمرانی در ایستگاه تختی قطارشهری اصفهان خبر دادند.
2093/ 6022