مسوول دبیرخانه نمایشگاه قرآن كریم منصوب شد

تهران - ایرنا - معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حكمی حجت الاسلام علیرضا حشمتی را به عنوان مسوول دبیرخانه نمایشگاه قرآن كریم منصوب كرد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا حشمتی در این حكم با اشاره به لزوم دائمی بودن دبیرخانه دائمی نمایشگاه قرآن بر ضرورت برپایی جلسات مرتب و بهره گیری از خادمان و فعالان قرآن به ویژه محققان و اندیشمندان، تحول اساسی در بیست و چهارمین نمایشگاه قرآن ایجاد كند.
معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ارسال ده ها پیشنهاد و طرح از سوی جامعه قرآنی به معاونت قرآن و عترت دستور تشكیل كارگروه ویژه­ ای را در این زمینه صادر كرد.
به گزارش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام علیرضا حشمتی كه مسوولیت برنامه­ریزی و بودجه معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد را به عهده دارد با حفظ سمت به عنوان مسوول دبیرخانه نمایشگاه قرآن منصوب شد.
برزین ضرغامی دبیر بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم دهم مرداد سال جاری در نشست نقد و بررسی بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم گفته بود كه پس از مذاكرات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون قرآن و عترت وی، قرار شد، نهادی به عنوان شورا و یا دبیرخانه فعالیت های نمایشگاه قرآن را دنبال كند.
مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در این نشست تعیین نقشه راه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن را یكی از وظایف این شورا عنوان كرده و گفته بود، جزییات تشكیل این دبیرخانه یا شورا اعلام خواهد شد.
وی همچنین از خبرنگاران و رسانه ها خواسته بود تا در طول سال توجه ویژه ای به فعالیت های قرآنی مانند دبیرخانه نمایشگاه قرآن داشته باشند و در فاصله برگزاری دو نمایشگاه با انعكاس نظرات كارشناسان در برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه مشاركت داشته باشند.
فراهنگ**1003**1569