۲۷ مهر ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۲۲
کد خبر: 81805117
۰ نفر
مصر: با روسیه در باره سوریه توافق نظر داریم

تهران - ایرنا - وزارت خارجه مصر اعلام كرد، دیداری كه بین میخائیل بوگدانف نماینده ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و وزیر خارجه مصر برگزار شد نشان داد كه قاهره و مسكو در باره حل و فصل بحران سوریه بر اساس بیانیه ژنو 1 توافق نظر دارند.

شبكه خبری المیادین با انتشار این خبر اعلام كرد، سخنگوی وزارت خارجه مصر گفت در دیدار سامح شكری وزیر خارجه مصر با بوگدانف فرستاده رئیس جمهوری روسیه دو طرف در باره بحران سوریه و ضرورت حل و فصل این بحران و شناخت ریشه های آن بر اساس بیانیه ژنو گفت و گو و تبادل نظر كردند.
در این دیدار همچنین بر اهمیت مقابله با گروه های تروریست براین اساس كه غلبه بر تروریسم در سوریه از گام های مهم راه حل سیاسی در این كشور است.
احمد ابو زید سخنگوی وزارت خارجه مصر توضیح داد كه در این دیدار بر ضرورت حمایت از تلاش های استفان دی مستورا نماینده سازمان ملل به سوریه و اجرای پیشنهادهای وی از جمله تشكیل گروه تماس بین المللی كه برای خروج سوریه از بحران كنونی تلاش می كند تاكید شد.
وی گفت كه این تلاش ها در چارچوب بیانیه ژنو و تشكیل هیاتی برای انتقال حاكمیت قرار دارد و ماموریتش نظارت بر تغییرات سیاسی ، بازسازی كشور و مبارزه با تروریسم و با حفظ سیادت و یكپارچگی سوریه می باشد.
به گفته ابو زید ، بوگدانف به طرف مصری گفت كه مسكو با عملیات نظامی در سوریه گروه های وابسته به سازمان های تروریستی را هدف قرار می دهد.
سامح شكری نیز اظهار امیدواری كرد كه اقدامات مسكو موجب تحركات سیاسی و پایان دادن به بن بست كنونی شود.
برپایه این گزارش، بوگدانف در سفر به قاهره همچنین با كمیته پیگیری كنفرانس قاهره برای مخالفان سوری و احمد جربا رییس سابق ائتلاف سوری (مخالفان سوریه ) دیدار كرد.
خاورم**1408**1566

سرخط اخبار جهان