امیری: شورای نگهبان تجهیزات فنی انتخابات تمام الكترونیك را تایید كرد

تهران - ایرنا – قائم مقام و سخنگوی وزارت كشور گفت: شورای نگهبان تجهیزات فنی انتخابات تمام الكترونیك را تایید كرده است.

حسینعلی امیری روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره جلسه روز گذشته ستاد انتخابات با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر كشور افزود: در این جلسه از شورای نگهبان جهت تایید تجهیزات فنی انتخابات تمام الكترونیك و از مجلس شورای اسلامی به لحاظ تصویب طرح قانون انتخابات و فراهم كردن بستر حقوقی انتخابات الكترونیكی تشكر و قدردانی شد.
وی ادامه داد: در این جلسه اعضای ستاد انتخابات كشور آخرین اخبار مربوط به دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را مطرح كردند و گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط رییس ستاد انتخابات كشور ارایه شد.
سخنگوی وزارت كشور گفت: در جلسه ستاد انتخابات مقرر شد در این دوره از انتخابات اخذ رای تنها با شناسنامه و كارت ملی انجام شود و دیگر اسناد ارائه شده توسط رای دهندگان معتبر نیست.
امیری از شهروندان خواست چنانچه تاكنون موفق به اخذ كارت ملی یا شناسنامه خود نشده اند، هرچه سریع تر اقدام كنند.
وی ادامه داد: همچنین در این جلسه ثبت احوال موظف شد به شكل فوق العاده و ویژه تسهیلات لازم برای تعویض شناسنامه و صدور كارت ملی شهروندان را بعمل آورد.
عضو ستاد انتخابات كشور گفت: در جلسه ستاد انتخابات مقرر شد تا تعاملات لازم با صدا و سیما برای آماده سازی های اجتماعی و فرهنگی برای انتخابات صورت بگیرد.
امیری بحث و گفت و گو درباره سیاست های تبلیغی انتخابات را از دیگر محورهای جلسه ستاد انتخابات كشور عنوان كرد و اظهارداشت: در این زمینه مقرر شد برنامه ریزی لازم برای جلوگیری از استفاده از مواردی چون اقوام، اقلیت ها، تقسیمات كشوری و آنچه كه منجر به تفرقه و چنددستگی و شكاف های اجتماعی و قومی و قبیله ای می شود انجام شود.
وی یادآور شد: تاكید بر استفاده از گروه های مرجع برای انتخاباتی پرشور و با شكوه از دیگر محورهای جلسه روز گذشته ستاد انتخابات كشور بود.
سخنگوی وزارت كشور گفت: وزیر كشور همچنین در این جلسه امنیت و آرامش را به عنوان مهمترین مولفه عنوان و بر برگزاری همایش های توجیهی و آموزشی برای مجریان انتخابات تاكید كرد.
به گزارش ایرنا، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری در سراسر كشور برگزار می شود.
این انتخابات توسط 960 هزار نفر عامل اجرایی برگزار می شود كه در حال حاضر براساس جدول زمان بندی انتخابات، آموزش این افراد در استان های مختلف آغاز شده است.
سیام ** 9136 **9254** 9314