همایش شیرخوارگان حسینی(ع) در مصلی بزرگ تهران

تهران -ایرنا -مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) و همایش شیرخوارگان حسینی(ع) همزمان با سه هزار و 500 نقطه ایران و جهان، امروز جمعه (دوم محرم سال 1437)در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران برگزار شد.

به گزارش ایرنا، همایش شیرخوارگان حسینی هر سال در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می شود و در این مراسم،مادران نوزادان شیرخوار خود را با پوشاندن لباس های سفید و سبز به عنوان نماد پرچم علوی و با پیشانی‌بندهای 'یا ابوالفضل العباس' و ' یا صاحب الزمان (عج)' در این اجتماع بزرگ حاضر می كنند.
مادران و شیر خوارگان حسینی در این آیین عزاداری با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت علی اصغر (ع)طفل شش ماهه حاضر در كربلا ،اعلام می كنند آموزه های قیام كربلا و درس بزرگ آن و همچنین پیام آن كه سوی زینب كبری (س) ماندگار شد را از همان كودكی و شیر خوارگی در رگ پی و وجود كودكان خود ماندگار خواهند كرد و به جهانیان می گویند شیعه با تمام توان ،جان ،مال و فرزندانش از اسلام دفاع خواهد كرد .
امسال نیز درب های مصلی بزرگ تهران از ساعت اولیه صبح بر روی مادران عزادار حسینی به همراه كودكان و شیرخوارگان حسینی گشوده شده است و از ساعت 8 و 30 دقیقه نیز این آیین آغاز شد.
معرفی حضرت علی اصغر(ع) به جهان سند مظلومیت امام حسین(ع) و شهدای كربلا است و هدف مادران همراه با نوزادان‌شان در این مراسم آگاهی‌بخشی به جهان در این زمینه بوده است.
به گفته دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) همایش شیرخوارگان از سال 82 در مهدیه تهران كار خود را آغاز كرده و ماهیت این همایش، واقعه گویی حادثه عاشورا با نقطه عطف و محوریت شهادت حضرت علی اصغر(ع) است.
داود منافی پور اظهار داشت: در سال اول برگزاری این همایش حدود 800 دست لباس سبز علوی با سربند یا صاحب الزمان (عج) آماده شد و درحدود هزار و 500 نفر از شیرخوارگان با مادران خود در این همایش شركت كردند كه به تدریج تعداد جلسات و شركت كنندگان افزایش یافت به گونه ای كه در سال گذشته حدود چهار میلیون نفر در این مراسم شركت كردند.
وی اضافه كرد: امسال همایش شیرخوارگان حسینی در كشورهایی مانند بحرین، عراق، كویت، عربستان، عمان، قطر، لبنان، نیجریه، سیرالئون، گینه بیسائو، تانزانیا، لبیریا، آمریكا، آلمان، انگلیس ، كانادا، تركیه ، آذربایجان، پاكستان، هند، افغانستان، روسیه، اكراین، مالزی، فیلیپین، استرالیا، تایلند و بنگلادش برگزار شده است.
دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) با پیش بینی برگزاری 15 هزار جلسه در10 سال آینده گفت: 35 جلسه شیرخوارگان حسینی با مدیریت برادران اهل سنت در استان هایی مانند گلستان، فارس و زاهدان برگزار می شود.
اجتمام (2)**2181** 1701

سرخط اخبار جامعه