نمايشگاه بين‌المللي خدمات توانبخشي معلولين و جانبازان گشايش يافت

تهران - ايرنا - نخستين نمايشگاه بين المللي تخصصي خدمات توانبخشي معلولين، جانبازان، صنايع و تجهيزات وابسته ظهر روز پنج شنبه- 23 مهرماه - در محل مصلي تهران آغاز به كار كرد.

به گزارش ايرنا به نقل از بنياد شهيد و امور ايثارگران در آيين گشايش نمايشگاه يادشده، انوشيروان محسني بندپي معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رئيس سازمان بهزيستي،عبدالرضا عباسپور، معاون بهداشت و درمان بنياد شهيد و امور ايثارگران،
مسعود جوادي رئيس مركز ضايعات نخاعي بنياد شهيد و امور ايثارگران و حسين نحوي نژاد معاون امور توانبخشي سازمان بهزيستي كشور حضور داشتند.
مسعود جوادي، رئيس مركز ضايعات نخاعي بنياد شهيد و امور ايثارگران در افتتاحيه اين نمايشگاه گفت:بنياد شهيد، متولي ارائه خدمت به جامعه هدف 2 ميليون نفري است و بخش مهمي از اين جامعه هدف را جانبازان تشكيل مي‌دهند.
وي اظهار كرد: اين گروه نيز شامل چهار گروه جانبازان نخاعي، جانبازان شيميايي، جانبازان اعصاب و روان و جانبازان گروه ويژه هستند.
وي افزود: در زمان حاضر بنياد شهيد و امور ايثارگران، 15 مركز توانبخشي در سطح كشور دارد كه به جانبازان نخاعي خدمات ارائه مي‌دهد. بنياد شهيد، اولين دستگاهي است كه مراكز توانبخشي را براي تمام ايثارگران راه اندازي كرده است كه در چندين استان مشغول فعاليت هستند.
جوادي ادامه داد: اولويت اين مراكز، ارائه خدمت به جامعه ايثارگري است اما ارائه خدمت براي ساير اقشار نيازمند اين خدمات نيز در برنامه‌ها در نظر گرفته شده است.
جوادي ابراز اميدواري كرد نمايشگاه بين المللي تخصصي خدمات توانبخشي معلولين، جانبازان، صنايع و تجهيزات وابسته در سال‌هاي آينده شاهد حضور تعداد بيشتري از شركت‌ها و متخصصان بين المللي باشد تا تنوع موارد ارائه شده بيشتر و به روزتر باشد.
رييس مركز ضايعات نخاعي بنياد شهيد و امور ايثارگران در خصوص وضعيت معلولان در سطح كشور گفت: با توجه به الگو و تجربه اي كه ما در بنياد براي ارائه خدمات به جامعه هدف داريم، تنظيم بانك اطلاعاتي و آماري درست و دقيق براي معلولان كشور از مهم‌ترين مواردي است كه در جهت ارائه خدمات به اين بخش از جامعه بايد انجام شود.
وي، افزود: در بحث سالمندان نيز با توجه به افزايش تعداد سالمندان كشور در سال‌هاي آينده، نياز به توليد ابزار و دستگاه‌هاي لازم براي سالمندان عادي و سالمندان از كار افتاده احساس مي‌شود.

** معلولان ، خود را جدا از جامعه احساس نكنند
انوشيروان محسني بندپي معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رئيس سازمان بهزيستي نيز طي سخناني تأكيد كرد: براي اينكه جمعيت معلولان را از چرخه جامعه خارج نكنيم، بايد وسايلي را آماده كنيم تا آنان با استفاده از آن‌ها خود را جدا از جامعه احساس نكنند.
نخستين نمايشگاه بين‌المللي خدمات و تجهيزات توانبخشي ويژه معلولان و جانبازان به مدت چهار روز داير است.
اجتمام(1)**1776

سرخط اخبار جامعه