روز جهاني استاندارد در كردستان گرامي داشته شد

سنندج- ايرنا- مراسم روز جهاني استاندارد امروز چهارشنبه با حضور استاندار كردستان و معاون نظارت بر اجراي استاندارد سازمان استاندارد ايران در مجتمع فجر سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا در اين آيين كه جمعي از توليد كنندگان و صنعتگران استان نيز حضور داشتند از چند واحد نمونه با اهداي لوح تقديري قدرداني شد.
مديركل استاندارد كردستان در اين مراسم افزايش پوشش استانداردها در سطح استان را جزو برنامه هاي اين اداره دانست و گفت: در استان كردستان به دنبال تدوين استانداردهاي بومي هستيم.
منصور لهونيان همچنين آگاهي بخشي به شهروندان در مورد وظايف اين اداره كل و مزاياي استاندارد را از ديگر برنامه ها ذكر كرد و افزود: با همكاري رسانه ها و استفاده از ابزارهاي مختلف در جهت آشنايي شهروندان با استاندارد تلاش مي كنيم.
او از مصرف بالاي انرژي به عنوان يكي از معضلات كشور نام برد و گفت: موضوع مصرف انرژي در استان كردستان را با نصب برچسب انرژي در ساختمان ها دنبال مي كنيم.
مديركل استاندارد كردستان در ادامه با بيان اينكه اين اداره كل در سقز و مريوان داراي اداره و در ساير شهرستان ها نمايندگي دارد گفت: استاندارد در مرز رسمي باشماق مريوان و بازارچه سيرانبند بانه هم دفتر مستقر دارد.
لهونيان همچنين با بيان اينكه 263 واحد توليدي دراستان زير پوشش استاندارد اجباري هستند افزود: تعداد اين واحدها به نسبت سال گذشته كه 320 مورد بود كاهش يافته است.ك/3
3033/1904

سرخط اخبار استان‌ها