سالانه 100 هزار تن گوجه فرنگي در آذربايجان غربي مصرف مي شود

اروميه ـ ايرنا ـ معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد كشاورزي آذربايجان غربي گفت: ميزان توليد گوجه فرنگي از سطح مزارع استان 200 هزار تن است كه 45 تا 50 درصد اين محصول در داخل استان به اشكال مختلف مصرف مي شود.

مقصود قرباني روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود: امسال پنج هزار و 300 هكتار از اراضي كشاورزي استان زير كشت محصول گوجه ‌فرنگي در ارقام مختلف مانند پرسي ، سوپر جيف ، سوپر لونا ، رها ، هنگام و شيميايي قرار گرفت.
وي بيان كرد: گوجه فرنگي در استان به صورت رب و سس بيشتر مصرف مي شود و كار عمل آوري آن در كارخانه هاي داخل استان و يا به صورت خانگي توسط اعضاي خانواده ها صورت مي گيرد.
قرباني با بيان اينكه 36 واحد صنعتي فعال و نيمه فعال در استان در اين زمينه وجود دارد ، گفت: متوسط عملكرد در هكتار اين محصول 40 تن است كه علاوه بر تامين نياز مردم داخل استان ، مازاد محصول توليد شده به ساير استان هاي كشور نيز صادر مي شود.
وي با بيان اينكه سرانه مصرف اين محصول در استان 50 كيلوگرم است ، اظهار كرد: 60 هزار تن از گوجه فرنگي توليد شده در استان به صورت تازه خوري مصرف و بقيه توسط كارخانه هاي تبديلي خريداري مي شود.
معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد كشاورزي آذربايجان غربي بيان كرد: به علت پايين بودن قيمت اين محصول در سال گذشته كشاورزان رغبتي به كشت نداشتند و به همين علت سطح زير كشت نسبت به سال گذشته 14 درصد كاهش يافته است.
به گزارش ايرنا ، محصول گوجه فرنگي از محصولات عمده جاليزي آذربايجان غربي است كه هم اكنون به قيمت 10 هزار تا 10 هزار و 500 ريال براي مصرف تازه خوري توسط فروشندگان در بازار عرضه مي شود.
گوجه فرنگي يكي از محصولات مهم توليدي در آذربايجان غربي است كه علاوه بر مصرف داخلي به صورت تازه خوري پس از فرآوري در كارخانجات آذربايجان غربي به صورت رب و سس به خارج از استان و حتي كشورهاي همسايه از جمله عراق ، تركيه و آذربايجان نيز صادر مي شود و نقش مهمي در اقتصاد منطقه دارد.ك3
7125/1905

سرخط اخبار استان‌ها