استاندار چهارمحال و بختیاری:آل سعود باید پاسخگوی فاجعه منا باشد

شهركرد – ایرنا – استاندار چهارمحال و بختیاری گفت:آل سعود باید پاسخگوی جان هزاران حاجی جان باخته حادثه منا باشد و این خطای عربستان قابل گذشت نیست.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتكی،روز جمعه، در آیین یادبود بهرام بهرامیان، یكی از جانباختگان چهارمحال و بختیاری در فاجعه منا اظهار داشت:دولت آل سعود،زمینه سركوبی نهضت‌های اسلامی در جهان اسلام را فراهم كرده است.
وی افزود:عربستان با حمله مستقیم به یمن، بسیاری از مسلمانان این كشور را به خاك و خون كشید و خسارت‌های فراوانی را بر جای گذاشت.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح كرد:عربستان با حمایت همه جانبه از داعش،چهره خشنی از دین اسلام معرفی كرده است،این در حالی است كه اسلام دین عدالت، رحمت و مبارزه با ظلم و ستم است.
وی اضافه كرد:در آخرین مرحله عبادت معنوی زائران خانه خدا، بی‌تدبیری و بی‌كفایتی دولت آل سعود، باعث وقوع فاجعه بزرگ منا و كشته شدن حاجیان شد.
سلیمانی دشتكی عنوان داشت: در فاجعه منا، مسوولان دولت آل سعود، حتی اجازه ندادند تا نیروهای امدادی كاروان‌ها، برای امداد رسانی به زخمی‌ها و جداسازی آنان از فوت شدگان اقدام كنند.
وی اظهار كرد:پیام قاطعانه و تعیین كننده مقام معظم رهبری، مسوولان دولت آل سعود را وادار كرد تا كمیته‌های تشكیل بدهند و برای بررسی وضعیت حجاج و جانباختگان ایرانی تلاش كنند.
به گزارش ایرنا، امسال 405 نفر در قالب سه كاروان از چهارمحال و بختیاری به حج تمتع اعزام شدند كه دو كاروان از شهركرد و یك كاروان از بروجن است.
در حادثه مرگباری كه صبح پنجشنبه، دوم مهر به علت ازدحام جمعیت در رمی جمرات منا رخ داد، افزون بر هزار نفر از حجاج جان خود را از دست دادند و حدود دو هزار نفر مجروح شدند.
تاكنون پیكر 10 نفر از حاجیان جان باخته حادثه منا در چهارمحال و بختیاری تشییع شده است.
/2097/7362