بازدید استاندار از پروژه های عمرانی شهر كرمانشاه

كرمانشاه - ایرنا - استاندار كرمانشاه به همراه جمعی از معاونین و مدیران كل دستگاههای اجرایی استان روز جمعه از پروژه های عمرانی سطح شهر كرمانشاه بازدید كرد و در جریان روند اجرای آنها قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این بازدید پنج ساعته اسدالله رازانی ابتدا در محل احداث باغ موزه شهر كرمانشاه واقع در كیلومتر 20 جاده بیستون و جنب اردوگاه توحید حاضر شد.
به گفته مجتبی نیك كردار معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری كرمانشاه، امسال مبلغ 50 میلیارد ریال برای آغاز به كار احداث باغ موزه اختصاص یافته است.
وی با بیان اینكه برای احداث باغ موزه كرمانشاه در مجموع به 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز است گفت: از آن جایی كه محل درنظر گرفته شده برای احداث این باغ موزه در مسیر ورود مسافران و كاروانهای راهیان نور قرار دارد مطمئنا شاهد بازدید فراوان آنها از این محل خواهیم بود.
پروژه بعدی كه مورد بازدید استاندار تازه وارد كرمانشاه قرار گرفت رودخانه قره سو و آبشوران در بزرگراه امام (ره) بود كه به گفته مسئولین برای ساماندهی كامل این مجموعه به سه هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
معاون امور عمرانی استانداری كرمانشاه با بیان اینكه ساماندهی این پروژه از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب است گفت: برای این پروژه لازم است تا فاضلاب موجود در آبشوران حذف و لوله گذاری فاضلاب انجام بگیرد كه البته تاكنون 1.5 كیلومتر آن انجام شده است.
نیك كردار افزود: قره سو مجموعه بسیار بزرگی است كه تاكنون از پل كمربندی غربی تا شرقی آن ساماندهی شده اما متاسفانه بقیه آن به دلیل كمبود اعتبار نیمه كاره رها شده و یا اصلا كاری انجام نگرفته است.
وی خاطرنشان كرد: البته قرار بود كه دو هزار میلیارد ریال از محل مصوبات سفر رهبری، 500 میلیارد ریال از محل تملك دارایی ها و 500 میلیارد ریال نیز از سوی شهرداری برای ساماندهی بخش عظیمی از این پروژه اختصاص پیدا كند.
در ادامه استاندار كرمانشاه از ورودی شهر (میدان آزادگان) و تقاطع ده مجنون نیز بازدید كوتاهی داشت.
در حاشیه این بازدید فضل الله رنجبر فرماندار كرمانشاه از راه اندازی سایت بازیافت نخاله این شهر خبر داد و گفت: زمینی در جنوب شهر كرمانشاه خریداری شده و بخش زیادی از دستگاه های مورد نیاز برای بازیافت زباله نیز به محل منتقل شده است.
وی یادآور شد: در سایت بازیافت نخاله كرمانشاه، زباله ها تفكیك و همگی آن ها به محصولاتی جدید برای مصارف مختلف تبدیل خواهد شد.
بازدید از پروژه های قطار شهری، آبشوران خیابان وزیری و بلوار كمربندی خیابان ارتش به سراب قنبر از دیگر برنامه های كاری استاندار كرمانشاه بود.
در این بازدید، معاون عمرانی استانداری، فرماندار و شهردار كرمانشاه، مدیرعامل آب منطقه ای و جمعی دیگر از مسئولین استاندار كرمانشاه را همراهی می كردند.
شهرستان كرمانشاه حدود یك میلیون نفر از جمعیت استان را در خود جای داده است.
7458/8066