كوچه باغ ها و درهاي سنگي شهر تيران و كرون ثبت ملي مي شود

تيران و كرون، اصفهان - ايرنا - مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان گفت: كوچه باغ ها و درهاي سنگي شهر تيران در اولويت ثبت ملي آثار تاريخي استان اصفهان قرار دارد.

به گزارش ايرنا، فريدون الهياري روز پنجشنبه در ديداربا مسئولان شهرستان تيران و كرون، افزود: شهرستان تيران و كرون يكي از نقاطي از استان اصفهان است كه ظرفيت هاي گردشگري ويژه اي در بخش روستايي و شهري و با آثار تاريخي و ميراثي دارد.
وي افزود: كوچه باغ ها و و در هاي سنگي شهر تيران از جمله ظرفيت هاي گردشگري و ميراثي اين شهرستان است كه در اولويت ثبت ملي قرار دارد و نيازمند همكاري مردم و مالكان در حفظ هويت ميراثي وگردشگري اين مناطق هستيم.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان با تاكيد بر اهميت همكاري مردم در توسعه بخش هاي گردشگري، تصريح كرد: توسعه بافت هاي تاريخي نياز به مشاركت ويژه مردم دارد كه شهروندان نسبت به حفظ اين ميراث هاي ماندگار همكاري داشته باشند.
وي ادامه داد: ايجاد كمپ هاي گردشگري و نمايشگاه هاي گردشگري و ميراث فرهنگي فرصت و بستري براي توسعه گردشگري و جذب توريست است و در اين راستا بايد سرمايه گذاري ويژه اي انجام و بخش خصوصي وارد عمل شود.
الهياري صنعت گردشگري را صنعتي ارزشمند و درآمدزا و موثر براي اقتصاد كشور دانست و گفت: براي سرمايه گذاري در بخش گردشگري نياز به فرهنگ سازي و جهت دهي افراد سرمايه گذار است.
شهرستان تيران و كرون در 45 كيلومتري غرب استان اصفهان قرار گرفته و داراي روستاهاي گردشگري و ميراثي است.
مهد/ 7137/ 6022

سرخط اخبار استان‌ها