112 حمله روسیه به مواضع تروریست ها در سوریه/ دور جدید بمباران ها آغاز شد

مسكو - ایرنا - همزمان با اعلام مسكو مبنی بر انجام 112 عملیات پروازی و شلیك 26 موشك كروز از ناوگان دریای خزر روسیه برای بمباران مواضع تروریست ها بویژه داعش در سوریه، سخنگوی مطبوعاتی كاخ كرملین از آغاز مرحله جدید بمباران های موثرتر با هدف نابودی كامل پایگاه ها و مراكز تروریست ها در این كشور خبر داد.

سپهبد «ویكتور بوندرف» فرمانده كل نیروی هوایی روسیه با اعلام این آمار در عملیات هشت روزه علیه تروریست ها، اهداف مورد حمله جنگنده بمب افكن های سوخو مستقر در سوریه را مراكز فرماندهی، ارتباطات، اردوگاه های آموزش شبه نظامیان، مراكز تولید تسلیحات و مواد منفجره، انبارهای مهمات و سوخت تروریست ها بویژه داعش اعلام كرده است.
همچنین وزارت دفاع این كشور امروز (پنجشنبه) اعلام كرد: در حملات به مواضع داعش از جنگ افزارهای بسیار دقیق با دامنه خطای احتمالی فقط چند متر استفاده می شود.
«دیمیتری پسكوف» سخنگوی كاخ كرملین نیز با تاكید بر ادامه عملیات روسیه و سوریه علیه تروریست ها گفت: بمباران ها وارد مرحله كیفی و فنی جدیدی شده است.
وی با اشاره به پرتاب 26 موشك كروز از دریای خزر به مواضع داعش در سوریه و اصابت دقیق آنها به اهداف تعیین شده، افزود: همزمان با این عملیات و همچنین بمباران ها، ارتش سوریه نیز عملیات زمینی خود را گسترش داده و تروریست ها در حال تحمل تلفات سنگین هستند.
پسكوف همچنین اعلام كرد كه «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه ارزیابی بسیار مطلوبی از دامنه و نتیجه عملیات ضد تروریستی در سوریه دارد.
روسیه با رد ادعاهای رسانه های غربی مبنی بر اشتباه در هدف یابی و شلیك موشك ها، اعلام كرده است: تمامی اهداف براساس ارزیابی های دقیق، انطباق داده های راداری و الكترونیك با اطلاعات ارتش روسیه و عملیات شناسایی جنگنده ها صورت گرفته و تاكنون هیچ موردی از این ادعاها ثابت نشده است.
«ریاض حداد» سفیر سوریه در مسكو نیز با تایید ارزیابی مقامات روسی مبنی بر اینكه گروه های تروریستی بوِیژه داعش بر اثر بمباران های هشت روزه در حال زمین گیر شدن هستند، اعلام كرد كه حدود 40 درصد تاسیسات و مواضع داعش نابود شده و اعضای آن در حال فرار به سوی مرز تركیه هستند.
وی شمار افراد گریخته از صفوف داعش را 400 نفر اعلام و پیش بینی كرد كه با افزایش دامنه عملیات، شمار این افراد بیشتر خواهد شد.
روسیه با پذیرش درخواست دولت سوریه و با مجوز مجلس خود، از هشت روز پیش عملیات بمباران مواضع تروریست ها را در سوریه آغاز و تاكنون ده ها هدف و مراكز تروریستی بویژه داعش را نابود كرده است.
دولت های عربستان، آمریكا، انگلیس، فرانسه، آلمان، قطر و تركیه كه از تروریست های تكفیری از سراسر نقاط جهان، كه سوریه را گرفتار یك جنگ داخلی درازمدت كرده اند، حمایت مالی و تجهیزاتی می كنند،جمعه گذشته با صدور بیانیه مشتركی در آنكارا از روسیه خواستند این عملیات را متوقف كند كه مسكو پاسخ داد: بمباران ها نه تنها متوقف نخواهد شد بلكه دامنه و شمار آن تا رسیدن به اهداف مورد نظر ادامه خواهد یافت.
روسیه همچنین اعلام كرده كه با گذشت یك سال از حملات ائتلاف آمریكایی ضد داعش، این گروه تروریستی نه تنها تضعیف نشده است، بلكه هجومی تر شده و بر مناطق بیشتری از خاك سوریه و عراق تسلط یافته است.
اروپام**1**391**1516**1517