ساختمان جديد مدرسه علميه خواهران قائمشهر افتتاح شد

ساري-ايرنا- ساختمان جديد مدرسه علميه فاطمه الزهراء قائمشهر روز چهارشنبه با حضور قائم مقام جامعه مدرسين حوزه علميه قم به بهره برداري رسيد .

به گزارش خبرنگار ايرنا ، نماينده مردم مازندران در مجلس خبرگان در آيين افتتاح اين ساختمان گفت : تا پيش از پيروزي انقلاب اسلامي در كشور اقدامات لازم براي توسعه دروس علمي و ديني وجود نداشت.
حجت الاسلام علي معلمي ادامه داد : از بركات انقلاب اسلامي گسترش حوزه هاي علميه بود كه در زمينه حوزه هاي علميه خواهران نيز اقدامات خوبي صورت گرفته است .
وي ادامه داد : با افزايش تعداد حوزه هاي علميه و پرورش و تربيت افراد ديني و اسلامي شاهديم كه اين افراد نقش خود را بعنوان مروجان فرهنگ ديني و اسلامي در جامعه ايفا مي كنند .
امام جمعه قائمشهر با اشاره به اينكه در دوران مختلف زنان از محدوديت تحصيل در رنج بودند ، گفت : خوشبختانه در نظام جمهوري اسلامي اين محدوديت ها رخت بر بست و علاوه بر فراهم شدن زمينه تحصيل دانشگاهي ، بستر تحصيل ديني با راه اندازي مدارس علميه نيز فراهم شده است .
مدرسه علميه فاطمه الزهرا قائمشهر با مجوز شوراي مديريت حوزه هاي علميه كشور فعاليت خود را با جذب 34 طلبه در سال 1390 در ساختمان قديمي يكي از مدارس متعلق به آموزش و پرورش اين شهر آغاز كرد .
اكنون با صرف حدود 10 ميليارد ريال اعتبارات حوزه علميه ، مديريت شهري و خيران ساختمان اين حوزه علميه در زميني به وسعت يكهزار و 600 متر ، در چهار طبقه و با 14 كلاس درس ساخته شد .
هم اكنون 135 طلبه زن در پنج پايه در مقطع كارشناسي حوزه علميه قائمشهر مشغول تحصيل هستند.
تا پيش از راه اندازي حوزه علميه خواهران قائمشهر ، بانوان علاقمندان به تحصيل در امور ديني به حوزه هاي علميه شهرهاي همجوار مراجعه مي كردند. ك/3
2096/6097

سرخط اخبار استان‌ها