سیزدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی در شیراز گشایش یافت

شیراز- ایرنا- سیزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی با حضور 740 نفر میهمان داخلی و خارجی چهارشنبه پانزدهم مهر 94 در شیراز گشایش یافت.

دبیر سیزدهمین اجلاسیه بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در این اجلاس علاوه بر میهمانان داخلی، 40 نفر از 19 كشور جهان از جمله تركیه، آلمان، آرژانتین، مالزی، هندوستان، تاجكستان، عراق، تانزانیا، نیجریه، قطر و میانمار حضور دارند.
مهدی دهقان نیری افزود: در این دوره از اجلاس از 32 نفر از پیرغلامان و خادمان حسینی در سطح ملی و بین المللی تجلیل می شود كه از این تعداد از 15 نفر از پیرغلامان حسینی داخلی، 15نفر پیرغلام حسینی بین المللی، یك نفر پیرغلام پیرغلامان و یك پژوهشگر حسینی است.
وی بیان كرد: در حاشیه این اجلاس دو كارگاه تخصصی ویژه برگزار می شود كه اهداف این اجلاسیه در آنها محقق می شود.
او اظهارداشت: در كارگاه اول، آیت الله ناصر مكارم شیرازی از مراجع تقلید در ارتباط با مباحث متنوع مداحی از جلمه تصحیح اشعار و دركارگاه دوم آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب تولیت آستان مقدس احمدی ومحمدی (ع) و پنج سخنران خارجی، پیرامون شعار اجلاس با عنوان 'پیرغلامان حسینی، منادیان وحدت امت اسلامی' سخنرانی خواهند كرد.
دهقان نیری اضافه كرد: این كارگاه ها بعداز ظهر پانزدهم مهرماه و صبح شانزدهم مهر در حرم مطهر شاهچراغ (ع) با حضور شركت كنندگان در اجلاس برگزار می شود.
وی ادامه داد: تاكنون این اجلاس در 9 استان كشور برگزار شده است كه در طول برگزاری اجلاس تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی از 140 پیرغلام حسینی در كشور تجلیل شده است.
برنامه گشایش این اجلاسیه از چند شبكه سیمای جمهوری اسلامی به صورت همزمان(زنده) پخش شد.
3002/ 1876