پيرغلامان و خادمان حسيني ملي و بين المللي در شيراز تجليل مي شوند

شيراز - ايرنا - شيراز- ايرنا- دبير سيزدهمين اجلاسيه بين المللي تجليل از پيرغلامان و خادمان حسيني گفت: در اين دوره از اجلاس از 32 نفر از پيرغلامان و خادمان حسيني در سطح ملي و بين المللي تجليل مي شود.

به گزارش ايرنا مهدي دهقان نيري، روز يكشنبه در نشستي با خبرنگاران در شيراز بيان كرد: از اين تعداد از 15 نفر از پيرغلامان حسيني داخلي، 15نفر پيرغلام حسيني بين المللي، يك نفر پيرغلام پيرغلامان و يك پژوهشگر حسيني است.
وي ادامه داد: در بخش پيرغلام پيرغلامان، از مقام شامخ آيت الله حسيني الهاشمي شيرازي تقدير خواهد شد.
دهقان نيري افزود: همچنين در اين اجلاس دو كارگاه تخصصي برگزار و در اين كارگاه ها نيز از نو غلامان، خادمان و خانواده شهداي مداح استان فارس ازجمله شهيدان اسكندري، شيرعلي سلطاني و نظري تجليل خواهد شد.
وي اظهارداشت: در سيزدهمين اجلاس بين المللي تجليل از پير غلامان حسيني كه از چهاردهم مهرماه جاري در شيراز برپا مي شود، 740 نفر ميهمان داخلي و خارجي شركت مي كنند.
دبير سيزدهمين اجلاسيه بين المللي تجليل از پيرغلامان و خادمان حسيني اضافه كرد: از اين تعداد علاوه بر ميهمانان داخلي، 40 نفر از 19 كشور جهان از جمله تركيه، آلمان، آرژانتين، مالزي، هندوستان، تاجكستان، عراق، تانزانيا، نيجريه، قطر و ميانمار حضور دارند.
وي ادامه داد: با برگزاري اين اجلاس، مي كوشيم تمام مداحان و خادمان حسيني در كشور را تحت پوشش قرار دهيم از اين رو دعوتنامه شركت در سيزدهمين اجلاس بين المللي پيرغلامان براي تمام مداحان ارسال شده است.
او بيان كرد: همچنين در حاشيه اين اجلاس دو كارگاه تخصصي ويژه برگزار مي شود كه اهداف اين اجلاسيه در آنها محقق مي شود.
دهقان نيري گفت: در كارگاه اول، آيت الله ناصر مكارم شيرازي از مراجع تقليد در ارتباط با مباحث متنوع مداحي از جلمه تصحيح اشعار و دركارگاه دوم آيت الله سيدعلي اصغر دستغيب توليت آستان مقدس احمدي ومحمدي (ع) و پنج سخنران خارجي، پيرامون شعار اجلاس با عنوان 'پيرغلامان حسيني، مناديان وحدت امت اسلامي' سخنراني خواهند كرد.
وي بيان داشت: اين كارگاه ها بعداز ظهر پانزدهم مهرماه و صبح روز شانزدهم مهر در حرم مطهر شاهچراغ (ع) با حضور شركت كنندگان در اجلاس برگزار مي شود.
دبير سيزدهمين اجلاسيه بين المللي تجليل از پيرغلامان و خادمان حسيني اظهاركرد: آيين افتتاحيه و اختتاميه اين اجلاس از شبكه هاي مختلف ملي و بين المللي از جمله شبكه قرآن، خبر و شبكه استاني فارس پخش خواهد شد.
دهقان نيري ادامه داد: طرح برگزاري اجلاس تجليل از پيرغلامان و خادمان حسيني، 13سال پيش در صدا و سيما ارائه شد كه در طول مدت زمان برگزاري تاكنون از 140 پيرغلام حسيني در كشور تجليل شده است.
او اضافه كرد: اين اجلاس تاكنون در 9 استان برگزار شده است و دوره هاي بعدي اين اجلاسيه به ترتيب به ميزباني استان هاي هرمزگان ، يزد، آذربايجان شرقي و لرستان برگزار مي شود.
سيزدهمين اجلاسيه بين المللي پيرغلامان حسيني از 14تا 16مهر 94 در حرم مطهر احمدبن موسي شاهچراغ(ع) برگزار خواهد شد.
3002 /6118