۱۲ مهر ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۴۲
کد خبر: 81784381
۰ نفر
تجهیزات300 تنی پتروشیمی خمین وارد سایت كارگاهی شد

خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: تجهیزات 300 تنی پتروشیمی خمین كه بزرگترین طرح صنعتی شهرستان در شرایط پسا تحریم است وارد شده و در سایت كارگاهی شهرك صنعتی خمین تخلیه شد.

سید مهدی ساداتی روز یكشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: برای خرید این دستگاهها و ماشین آلات كه مربوط به مرحله نخست این طرح است، افزون بر چهار هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
وی اظهاركرد: مراحل نصب این تجهیزات شش ماه طول می كشد و با نصب و راه اندازی این دستگاهها مرحله اول پتروشیمی خمین به ثمر می نشیند.
فرماندار خمین افزود: در دولت یازدهم بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در صنایع مادر در این شهرستان فراهم شده و طرح پتروشیمی بعد از گذشت حدود 10 سال، دوباره كلید خورده است.
وی بیان كرد: در طرح پتروشیمی خمین ظرفیت تولید 800 هزار تن پلی پروپیلن در سال پیش بینی شده كه در مرحله نخست 300 هزار تن تولید در سال برآورد شده است.
ساداتی گفت: با برنامه ریزی انجام شده خوراك پتروشیمی خمین از پالایشگاههای شازند و اصفهان تامین می شود و محصولات طرح شامل گونه های مختلف پلی پروپیلن، الیاف، مواد اولیه مختلف قطعات خودرو، كیسه های پلاستیكی، موكت، فرش ماشینی، فیلم ها و قطعات تزریقی خواهد بود.
وی ادامه داد: با راه اندازی این واحد بزرگ ملی، ظرفیت اشتغال برای 320 نفر به صورت مستقیم و سه هزار نفر به صورت غیر مستقیم فراهم خواهد شد.
ساداتی گفت: با ایجاد بسترها و زیرساخت های لازم در دولت یازدهم و قرار گرفتن این شهرستان در فهرست مناطق كمتر توسعه یافته، خیزش در توسعه صنعت این شهرستان به وجود می آید.
شهرستان خمین در جنوب استان مركزی 110 هزار نفر جمعیت دارد .ك/3
7277/6199/6012/ 6075