مرگ 'مرد روزهاي سخت' انگليس پس از جنگ در سن 98 سالگي

لندن - ايرنا - 'دنيس هيلي'، سياستمدار كهنه كار انگليسي از حزب كارگر و وزير پيشين دفاع و دارايي اين كشور معروف به 'مرد روزهاي سخت پس از جنگ' در سن 98 سالگي در منزلش دار فاني را وداع گفت.

به گزارش ايرنا، به دنبال اعلام فوت 'دنيس هيلي ' توسط خانواده اش ؛ شماري از شخصيت هاي انگليسي شامگاه شنبه فوت وي را به بازماندگانش تسليت گفتند.
ديويد كامرون نخست وزير انگليس ضمن عرض تسليت و ابراز همدردي به خانواده 'دنيس هيلي ' گفت: ما يك شخصيت بزرگ سياسي پسا جنگ را از دست داديم.
جرمي كوربين، رهبر حزب كارگر نيز در پيامي كه در صفحه توييترش منتشر كرد، نوشت: دنيس هلي يك شخصيت بزرگ براي حزب كارگر بود كه سابقه خدمات وي گواهي بر تعهدش به حزب و كشور به حساب مي آيد.
ديگر شخصيت هاي سياسي انگليسي نيز فوت اين سياستمدار كهنه كار انگليسي را تسليت گفتند.
'لرد هيلي 'متولد 30 اگوست 1917 ميلادي در منطقه يوركشاير است كه پس از كنار گذاشتن لباس نظامي اش پس از جنگ جهاني دوم، در سال 1952 پا به عرصه سياست نهاد.
وي در سال هاي 1964 الي 1970 به عنوان وزير دفاع و در سالهاي 1974 الي 1979 به عنوان وزير دارايي در كابينه ‘هارولد ويلسون’ نخست وزير وقت انگليس خدمت كرده است.
هيلي در جريان رقابت هاي انتخاباتي رهبري درون حزبي اش از مايكل فوت در سال 1980 شكست خورد و به مدت سه سال به عنوان معاون حزب كارگر انتخاب شد.
وي بقيه سابقه سياسي اش را به عنوان وزير خارجه كابينه در سايه تا سال 1987 خدمت كرد و از آن پس تا سال 1992 صرفا به نمايندگي مجلس عوام اكتفا نمود.
وي پس از 40 سال نمايندگي در مجلس عوام، در سال 1992 پس از آنكه بازنشسته شد به نمايندگي مجلس اعيان انگليس پيوست.
گفته مي شود، در دوراني كه ‘هيلي’ وزير دارايي بوده است، اقتصاد تحت فشار انگليس را با دريافت وامي از سوي صندوق بين المللي پول نجات داده است.
اروپام**4**ن**1552