۱۱ مهر ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۰۵
کد خبر: 81783254
۰ نفر
سيزدهمين هتل آستارا به بهره برداري رسيد

آستارا- ايرنا- سيزدهمين هتل آستارا روز شنبه طي آييني با حضور تعدادي از مسوولان ميراث فرهنگي استان و جمعي از مسوولان محلي در اين شهرستان به بهره برداري رسيد.

مسوول نمايندگي ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري شهرستان آستارا در آيين افتتاح اين هتل در مصاحبه با خبرنگار ايرنا ، هتلداري را يكي از رشته هاي پايه اي صنعت گردشگري خواند و گفت: هتلداري صنعت لطيفي محسوب مي شود كه قواعد و ظرافت كاري هاي خاص خود را دارد.
پردل اميري نژاد افزود: در رشته هتلداري صنعت گردشگري، جلب رضايت مشتري و مسافران مهمترين ركن محسوب مي شود و همه هتلداران بايد به اين امر بيشترين اهتمام را داشته باشند.
وي خواستار حمايت جدي دولت از هتلداران شد و بيان كرد: حفظ امنيت و سرمايه هتلداران وظيفه اصلي دولت در قبال اين رشته مهم صنعت گردشگري است و بايد بسترهاي سرمايه گذاري در اين حرفه براي رونق بخش اشتغال آفرين گردشگري از سوي دولت فراهم شود.
مسوول نمايندگي ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري شهرستان آستارا در ادامه گفت: اين هتل در زميني به مساحت 316 متر مربع در پنج طبقه با زيربناي يك هزار و 142 متر مربع احداث شده است.
اميري نژاد افزود: هتل آپارتمان نگين استيل داراي 32 اتاق لوكس با ظرفيت 100 تخت است.
وي بيان كرد: اين مجتمع اقامتي كه در محلي زيبا و بين كوه و دريا و مشرف به سواحل خزر و تالاب زيباي استيل احداث شده ، مجهز به رستوران با ظرفيت 80 نفر است.
وي اظهار داشت: اين هتل سه ستاره بوده و در مدت چهار سال با سرمايه گذاري 30 ميليارد ريال احداث شده كه از اين ميزان پنج ميليارد ريال از منابع تسهيلات گردشگري بوده است.
شهرستان آستارا در غرب استان گيلان واقع شده و داراي 13 هتل با يكهزار و 463 اتاق و يكهزار و 585 تخت است.ك/3
7105/6070