۱۰ مهر ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۰۲
کد خبر: 81782050
۰ نفر

همدان - ایرنا - غدیر یك دریا و رمزی بین خدا و انسان است و در چنین روزی عید غدیر روز اكمال دین و عید ولایت امیرالمومنین علی (ع) است.

در تاریخ اسلام دو حادثه بسیار مهم و بزرگ اتفاق افتاده است كه از یكی رسالت و از دیگری امامت به وجود آمده است، نخستین حادثه نزول وحی بود كه رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص) را در برداشت و دومین حادثه نیز در 18 ذی الحجه سال دهم هجرت در مسیر بازگشت پیامبر گرامی اسلام از مراسم حجه الوداع اتفاق افتاد.
در این روز بزرگ رسول گرامی اسلام (ص) به امر الهی در مسیر بازگشت از مراسم حج در محلی به نام غدیر خم حضرت علی (ع) را به عنوان وصی و جانشین بعد از خود به همگان معرفی كردند.
در حقیقت انتصاب حضرت علی (ع) به امامت در واقعه غدیر خم ادامه رسالت مهم پیامبر گرامی اسلام بود بنابراین روز غدیر و انتصاب امیرالمومنین (ع) به امامت به اندازه روز بعثت و رسالت نبی گرامی اسلام (ص) دارای اهمیت است.
دبیر بنیاد غدیر استان همدان نیز با تشریح برنامه های عید غدیر گفت: برگزاری جشن غدیر در باغ ایرانیان، راه اندازی دو كاروان شادی هر كدام با 110 خودرو تزیین شده در سطح شهر و شركت در نمازجمعه از جمله این برنامه ها است.
حجت الاسلام سید مرتضی حسنی حلم افزود: نور افشانی در شب غدیر، شب شعر، اجرای برنامه های ورزشی با عنوان جام ولایت، نشست های تخصصی غدیر و پاسخ به شبهات غدیری در مدارس و دانشگاه ها ، برنامه سازی و پخش برنامه غدیر توسط صدا و سیما ، راه اندازی ایستگاههای صلواتی در مساجد و نقاط شهرو برگزاری نمایشگاه غدیر شناسی از جمله برنامه ها است.
وی اظهار كرد: غدیر محور وحدت مسلمانان است و متعلق به همه بشریت است و یك حادثه سیاسی و معنوی است.
نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر استان همدان با مدیریت و حمایت همه جانبه آیت الله طه محمدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان و جمعی از ولایت مداران در سال 85 در همدان تشكیل شد كه همه ساله برای نشر و ترویج فرهنگ ناب غدیر اقدامات ارزشمندی را انجام می دهد.
2087/6993