تقدير از سازمان منطقه آزاد انزلي در همايش بين المللي گردشگري

انزلي- ايرنا- سازمان منطقه آزاد انزلي در همايش روز جهاني گردشگري مورد تقدير قرار گرفت.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي سازمان منطقه آزاد انزلي ، در اين همايش روزهاي ششم و هفتم مهرماه در سالن همايش برج ميلاد تهران از سازمان منطقه آزاد انزلي با اهداء لوح تقدير و تنديس همايش، تجليل به عمل آمد.
بنا به اين گزارش سازمان منطقه آزاد انزلي به منظور معرفي توانمنديها و ظرفيت هاي خود در صنعت گردشگري به عنوان يكي از راهبردهاي كلان منطقه، اولويت هاي سرمايه گذاري در حوزه هاي مختلف توريسم را در قالب لوح فشرده چند رسانه اي پنج زبانه، كتاب گردشگري گيلان و منطقه بهمراه بروشورهاي اطلاع رساني را در اين همايش و نمايشگاه عرضه نمود.
معاون فرهنگي اجتماعي گردشگري، مدير و كارشناس گردشگري سازمان بهمراه نماينده مديريت روابط عمومي و امور بين الملل، ضمن حضور در پنل هاي تخصصي اين نمايشگاه و همايش با مديران و فعالان صنعت گردشگري كشور در خصوص راهكارهاي توسعه همكاريها به رايزني پرداختند.
سازمان منطقه آزاد انزلي با تكيه برمعافيت ها و مشوق هاي متعدد قانوني در زمينه حضور سرمايه گذاران و گردشگران خارجي، خود را پشتيبان صنعت گردشگري استان گيلان به عنوان يكي از كانونهاي مهم توريسم كشور مي داند.
اين همايش و نمايشگاه به مناسبت روز جهاني گردشگري و با شعار يك ميليارد گردشگر يك ميليارد فرصت با هدف ايجاد يك بستۀ دائمي براي پژوهشگران داخلي و خارجي جهت تفكر و پژوهش در خصوص موضوعات اساسي گردشگري كشورمان و ارائه آن در يك همايش بين‌المللي و همچنين هم‌انديشي و همفكري دانشگاهيان، مديران و كارشناسان فعال در كليه حوزه‌هاي مرتبط با گردشگري از قبيل شهرداري‌ها، محيط زيست، دستگاههاي اقتصادي، فعالان صنعت گردشگري، دستگاههاي مرتبط با حوزه گردشگري، از سوي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري كشور و با مشاركت سازمانها و نهادهاي مختلف دولتي و بخش خصوصي، من جمله سازمان منطقه آزاد انزلي برگزار شد.
منطقه آزاد انزلي تنها منطقه آزاد ايران در حاشيه درياي خزر است ؛ كشورهاي حاشيه درياي خزر، تركيه و كشورهاي حاشيه خليج فارس و آسياي جنوب شرقي عمده بازارهاي صادرات و واردات محصولات از طريق منطقه آزاد انزلي هستند.
معافيت مالياتي 20 ساله از تاريخ بهره برداري انواع فعاليت هاي اقتصادي ، آزادي كامل ورود و خروج سرمايه ، آزادي مشاركت سرمايه گذار خارجي تا سقف 100 درصد و معافيت گمركي براي ورود مواد اوليه ، قطعات و ماشين آلات مورد نياز كارخانه ها ، فعاليت بورس كالاي منطقه ، اجراي كالاي همراه مسافر و اعمال قانون ارزش افزوده براي كالاهاي ساخته شده در منطقه آزاد به داخل كشور از مهمترين مزاياي ثبت شركت و فعاليت اقتصادي توليدي در منطقه آزاد انزلي است.
قرار گرفتن در مسير كريدور بين المللي شمال جنوب ، دارا بودن موقعيت ويژه در زمينه ارتباط با كشورهاي حاشيه درياي خزر ، همجواري با بنادر آستراخان و لاگان در روسيه ، كراسنودسك در تركمنستان ، اكتائو در قزاقستان و باكو در آذربايجان ، دسترسي از طريق راه هاي مناسب ، به بازارهاي مصرف كشورهاي CIS ، نزديكي به فرودگاه بين المللي رشت از جمله ديگر مزاياي منطقه آزاد انزلي است.ك/1
6030/6070

سرخط اخبار استان‌ها