سه هزار و500 تبعه خارجي در آذربايجان شرقي دستگير شدند

تبريز - ايرنا - فرمانده انتظامي آذربايجان شرقي گفت: بيش از سه هزار و 500 تبعه خارجي غيرمجاز طي شش ماه گذشته در سطح اين استان شناسايي و دستگير شدند.

سردار سرتيپ دوم محسن حسن خاني روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران با بين اينكه آذربايجان شرقي از امن ترين استان هاي كشور است افزود: افراد دستگير شده اغلب از كشور هاي افغانستان و پاكستان براي كسب كار به اين استان آمده و قصد سفر به كشورهاي ديگر را داشته اند.
وي با بيان اينكه در بين دستگيرشدگان زن، كودك و افراد مسن نيز به چشم مي خورد، ادامه داد: تمامي دستگير شدگان به مراجع ذيصلاح تحويل شده اند.
سردار حسن خاني گفت: در شش ماه گذشته بيش از يك تن انواع مواد مخدر صنعتي و سنتي در اين استان كشف و ضبط شده است.
وي اظهار كرد: در اين مدت يك هزار و 500 قاچاقچي خرده فروش مواد مخدر دستگير و در حدود هشت هزار معتاد متهاجر از سطح شهرستان هاي استان جمع آوري و تحويل مكان هاي ترك اعتياد و ماده 16 شده اند.
فرمانده انتظامي آذربايجان شرقي افزود: در بحث سرقت در چهار سال متوالي تا سال 1392 در استان با افزايش سرقت مواجه بوديم كه در سال 93 با تشكيل قرارگاه مبارزه با سرقت، چهار درصد كاهش و در شش ماه گذشته نيز شش درصد ديگر كاهش سرقت داشتيم.
وي گفت: در شش ماه گذشته سرقت منزل 9 درصد و سرقت از اماكن 15 درصد كاهش داشته و نسبت كشف به وقوع 84 درصد افزايش نشان مي دهد.
سردار حسن خاني ادامه داد: در حوزه سوانح جاده اي طي چهار سال گذشته در استان روند نزولي داشته به طوري كه در حوزه درون شهري تعداد فوت شدگان به 118 نفر و در حوزه برون شهري به 140 نفر كاهش يافت.
وي با اشاره به گراميداشت هفته دفاع مقدس، افزود: نيروي انتظامي استان بيش از 810 شهيد تقديم نظام اسلامي كرده است.
فرمانده انتظامي آذربايجان شرقي با اشاره به شعار هفته ناجا در سالجاري، اظهار كرد: امنيت پايدار امنيتي مردمي است و هرچقدر مشاركت عمومي افزايش يابد احساس امنيت در جامعه نيز افزايش مي يابد.
وي گفت: ضروري است با اعتقاد و بدور از شعار زدگي، نقش مردم را در تمامي مسايل امنيتي، اجتماعي و سياسي پررنگ بدانيم و از اين ظرفيت عظيم مردمي بهره مند شويم.
6120/6183/1352